Beykoz seçmeni yeniden sandık başında

Beykoz'da 182 bin 452 seçmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını seçmek için bugün sandık başına gidiyor.

Beykoz'da 182 bin 452 seçmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını seçmek için bugün sandık başına gidiyor. Seçimde,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 182 bin 452 seçmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını seçmek için bugün sandık başına gidiyor.

Beykoz’da 182 bin 452 seçmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını seçmek için bugün sandık başına gidiyor. Seçimde, Cumhur İttifakı’nın (AK Parti) adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı’nın (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi’nin adayı Necdet Gökçınar ile Vatan Partisi’nin adayı Mustafa İlker Yücel yarışıyor.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 6 Mayıs’ta verdiği, ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi ve CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının iptali’ kararı üzerine Beykoz halkı sandık başına gitti.

Beykoz, 45 mahalle 55 okulda kurulacak 550 sandıkta 182 bin 452 kişi bugünkü seçimde İstanbul’da 5 yıl boyunca görev yapacak Büyükşehir Belediye Başkanını seçecek. Beykoz’da sandığa giden siyasiler ve ünlü sanatçılar da objektiflere böyle yansıdı.

Çavuşbaşı Türker İnanoğlu İlköğretim Okulu’nda oyunu kullanan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç yapmış olduğu açıklamasında, “23 Haziran İBB Başkanlığı Seçiminin ülkemiz, şehrimiz ve ilçemiz için daha güçlü yarınlara ulaşmamızda bir eşik olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Soğuksu İlkokulu’nda vatandaşlık görevini yerine getirerek ailesi ile birlikte oyunu kullanan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın sandık görevlilerine de kolaylıklar diledi. Aydın daha sonra 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi kapsamında ilçedeki okulları gezerek oy kullanan vatandaşlarla ilgilendi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı oyunu İshakağa Ortaokulu’nda kullandı. Kaymakam Katırcı sosyal medya hesabıundan yaptığı açıklamada “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için İshakağa Ortaokulu’nda oyumuzu kullandık, vatandaşlık görevimizi yaptık. Yapılan seçimin ilimize ve ülkemize hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için oyunu Beykoz’da kullandı. Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile oyunu kullanmak için Beykoz Şehit İsmail Kefal İlkokulu’na geldi. Sandık görevlilerine başarılar dileyen Abdullah Gül, ‘1138’ numaralı sandıkta oyunu kullandı. Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül de aynı sandığa oy attı. Abdullah Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir kez daha vatandaşlık görevlerini yerine getirdiklerini belirterek, ‘Oyumuzu attık, hayırlı neticeler neyse Türkiye için, memleket için o olsun. Bundan sonra önümüzde 4-4,5 yıllık bir dönem var. İnşallah her şey memleket için güzel olur, iyi olur. Umarım insanların beklentileri karşılanır. Ümit ederim memleketimizin ihtiyaçlarının karşılandığı bir dönem başlar.’ diye konuştu. Gül çifti, vatandaşlarla selamlaştıktan sonra okuldan ayrıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan oyunu Beykoz’da kullandı. Ruhsar Pekcan, eşi Hasan Pekcan ile birlikte oy kullanacağı Şehit Er Ersin Güner Ortaokulu’na geldi. Oy kullanmak için sırada beklerken vatandaşlarla sohbet eden ve fotoğraf çektiren Pekcan, kayıtlı olduğu 1195 numaralı sandıkta oy kullandı. Pekcan, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, seçimlerin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak, ‘Seçimleri de böylece bitirmiş oluyoruz. Bundan sonra 4 yıl inşallah icraatımıza bakacağız. Hayırlı olsun.’ ifadelerini kullandı.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oyunu kullanmak için Beykoz Sedat Simavi Ortaokuluna geldi. Ünlü sanatçı Aksu, okulda bulunan gazetecilere dönerek “Yine bekliyorsunuz nöbetçiler” dedi. Minik serçe, okulda kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarını geri çevirmedi. Okuldaki çocuklarla da sohbet eden Aksu’nun oldukça neşeli olduğu gözlendi. Minik Serçe’nin oy pusulasını aldığı sırada sandık görevlilerine “Şurada herkesin içinde basıverem mi?” diyerek espri yapması sınıftakileri güldürdü. Mührü oy pusulasında biraz taşan Minik Serçesandık görevlilerine, “Başıma bir iş gelmeyecek değil mi?” diye sordu. Görevliler de “Diğer partiye sıçramadıysa bir şey olmaz” dedi.

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Gülşen Bubikoğlu, yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oyunu Beykoz Sedat Simavi Ortaokulunda kullandı. Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Gülşen Bubikoğlu, yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oyunu vermek üzere Beykoz’daki Sedat Simavi Ortaokuluna geldi. Bubikoğlu oyunu kullandıktan sonra okuldan ayrıldı.

Türker İnanoğlu da oyunu, Beykoz Sedat Simavi Ortaokulu’nda kullandı. İnanoğlu, oy verme işleminin ardından kendisini bekleyen gazetecilere, ‘Tekrarlanan bir seçim için oy kullandım, ülkemiz için hayırlı olur inşallah’ dedi.

Beykoz seçmeni yeniden sandık başında
Bizi Takip Edin