Beykoz Spor Kulübü Başkanı’ndan sağduyu çağrısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Spor ve Gaziosmanpaşa arasında oynan maçta rakip taraftarlar sahaya girip Beykoz futbolcularına sustalı ve döner bıçaklarıyla saldırması sonucu maç tatil edildi.

Yaşanan bu olaylardan sonra, Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Gaziosmanpaşa Kulübü yönetimini kınayarak 4 Şubat günü Ayazağa ile oynanacak maç öncesi taraftarları sağduyuya davet etti.

Kulüp Başkanı Zeki Aksu şu şekilde açıklama yaptı:

“Sportif açıdan kulübümüzü daha başarılı kılmak üzere centilmence kendi yaptıklarımıza ve sporcularımıza konsantre olmuşken, 29 Ocak Pazar günü deplasmanda oynadığımız maç öncesi, maç esnasında ve maç sonunda Gaziosmanpaşa Kulübü Başkanı ve taraftarları tarafından sporcularımıza yönelik etik dışı davranış camiamızda şok etkisi yaratmıştır. (Onlarca ev sahibi takım taraftarlarının sahaya girerek oyuncularımıza saldırması, hakem ve soyunma odalarının basılması)

Beykoz Spor Kulübü ve camiası olarak etik ve kanun dışı bu davranıştan dolayı Gaziosmanpaşa Kulübü yönetimini şiddetle ve esefle kınıyoruz.

Gaziosmanpaşa müsabakasında tüm gayret ve becerileri ile ” aslanlar” gibi mücadele eden değerli sporcularımıza ise ayrı bir parantez açarak hepsinin alınlarından öpüyoruz.

Beykoz Spor Kulübü olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm birleşenlerimiz ile etik kurallara uygun olarak mücadelemize devam edeceğimizi hatırlatır saha içi rakiplerimizin de bu değerlere saygılı olmasını bekleriz.

Kulübümüzün sportif başarısı ve geleceği açısından kritik önem taşıyan 4 Şubat Cumartesi günü Beykoz Stadında saat 14.00 de Ayazağa ile oynayacağımız maç öncesi taraftarlarımızı sağduyuya davet ediyoruz.

Bilindiği gibi gerek geçmişte gerekse ilk maçta deplasmanda oynadığımız maçta çıkan olaylardan dolayı iki takım arasında bir gerginlik vardır.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki tribünlerimiz 90 dakika boyunca takımımıza destek, futbolcularımız ise sahada göstereceğin mücadele ile gereken cevabı verecektir.

Bu yüzden sizden ricamız, Tribünde tek ses olup 90 dakika centilmence tam destek vermektir. Aksi takdirde kulübümüze maddi ve manevi zarar gelecektir. Bunun için tedbirli olalım.

Taraftarlarımızı Ayazağa maçı öncesi sağduyuya davet ediyor, kulübümüzün geçtiği bu zor dönemlerde Beykoz’a ve Beykozluya yakışır şekilde herkesin hareket etmesini istiyor evimizde oynayacağımız İzzetpaşa ve Gülsuyu maçları öncesi CEZA ALMAMAK İÇİN çaba sarf etmenizi rica ediyoruz. #HerşeyBeykozİçin”

.

.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı’ndan sağduyu çağrısı
Bizi Takip Edin