Beykoz Spor Kulübü’nden açıklama geldi

Beykoz Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Av. Serdal Aycibin, basın açıklaması yaptı.
  • 23.10.2023 14:30:07

Beykoz Spor Kulübü tarafından 5 Ağustos’da yapılan kongrede Beykoz Spor Kulübü Başkan Adayı olan Atilla Sipahioğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri SESA Group Yönetim Kurulu Başkanı Salih Dursun, Sedat Kaba ve Talat Karasakaloğlu kulüp ve yöneticileri hakkında çeşitli iddialarda bulunmuştu.

Beykoz Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Av. Serdal Aycibin, iddiaların üzerine basın açıklaması yaptı.

Beykoz Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Av. Serdal Aycibin’in basın açıklaması şu şekildedir:

“20/10/2023 tarihinde yapılan basın sözde açıklaması ile Beykoz Spor Kulübünü ilgilendirmemesine rağmen adli idari soruşturma konusu eyleme ilişkin Beykoz Spor Kulübü karşı liste iddiası ile saldırıya uğradıkları iddiası asılsızdır.

Hakaret, tehdit, baskı yapmayan tüm karşı liste adaylarını hoş karşılamış onlara oy vereceklerin bile kongreye gelmesini sağlamış bir kişi olarak iddia edilen olayın kongrede aday olma veya oy verme ile ilgisi yoktur.

Kongrede karşı taraf listesinde bulunan normalde tüzük gereği oy kullanması mümkün olmayan kişiler salona alınmış (salona girmesi hukuken mümkün değil iken karşı aday ricası ile salona girmesine polise itiraz edilmeyerek yardımcı olunmuştur) ve salonda konuşma yapma hakkı tanınmıştır. Her zaman Beykoz Spor veya diğer kurumlarda muhalefeti gözeten olarak başta şahsım ve tüm yönetim kurulu herkese saygılı olduğumuz kamuoyunca bilinmektedir.

Kongreden bir gün önce sözde basın açıklaması yapan şahıs şahsi facebook hesabından "NET ve AÇIK ÇAĞRIMDIR...." başlıklı yazıda "Kongrede malum kişinin yönetim listesinde olan kişilerin benim gözümde adamlığı kalmamıştır." gönderisi kendisine hakim kararı tebliğ edilene kadar sayfasında kalmış kendini affettirmek için gönderiyi bu gönderinin yayımından iki gün önce gönderiyi silmiştir. Bu lafi yazan, destek açısından yorumlayan ve beğenen tüm kişilere ithamın "karesini" iade ediyorum. Bu konuda matuf (!!)şikayet olmayacağı iddiası ile ilgiler hakkında şikayette bulunulmamış bu gönderiyi Beykoz Spor yönetiminde olmayan 3 kişilerin iletmesi nedeni ile öğrenmiş bulunmaktayım.

Kongreye katılma hakkı olmayan ancak karşı listede olan kişilerin bir kısmı içeri girdikten sonra içeride şahsım konuşma yapana kadar sükûnet içerisindeyken basın açıklamasında tevellüdü eskinin kongre konuşmasına cevaben benim konuşmamda "baskı ve tehditleri dinlemedik" demem üzerine sözde basın açıklamasında bulunan kişiler ve onları destekleyenler şahsıma hakaretler etmiş emniyetin ve başkan Zeki Aksu ricası ile konuşmamı kesmiş kürsüden rizaen inmiş ve salondan çıkarken "belediye onaylı kaçak ver sahibi" arkamdan küfür etmiştir.(ses ve görüntü kayıtları mevcut olup bugüne kadar şikayette bulunmadım talepleri nedeni ile cezai ve hukuki talepler yakın zamanda yerine getirilecektir.). Olay yapılış nedeni gayet basittir; olay çıkarıp kongreyi sabote etmek "yönetim kaçtı" dedirtmemek için olaya anlık cevap verilmemiştir. “Belediye onaylı kaçak yer sahibi" sonuçlar açıklandıktan sonra tekrar salonu germiş divan başkanı dahil salonda bulunanlara saygısızlık yaparak salondan çıkmıştır.

"Belediye onaylı kaçak yer sahibi" üzerinde oluşan husumet nedeni ile kendisine hukuk ile cevap vermek üzere sosyal medya hesabı incelenmiş "L*** L*** Lode Kurucusu-Sahibi" olduğu sosyal medyadaki kendi beyanları ile tespit edilmiştir. "Belediye onaylı kaçak ver sahibi" hakaret davası ile hukuken sonuç alınmayacağını kongre salonunda "avukatsa avukat çok gördük" diyerek beyan etmiştir bende göremediği avukatların neler yapacağını kendisine hatırlatmak için şikâyet etmiş bulunmaktayım. ilgili işyeri kendi beyanı ile kendine ait olduğunu sosyal medyasından tespit edilmiş olup şahsı ilk defa kongrede görmem nedeni ile kendi beyanını doğru kabul ederek işlem yapılmıştır. Aile bireylerine ait işletmeye karşı yapılmış şikâyet söz konusu olmayıp bu tür eylemleri hiçbir zaman kabul etmediğimi yakın tanıkları mevcuttur. Şikâyetin içeriği ise sosyal medyada bulunan müşteri şikayetlerinin ilgili kurumlara iletilmesinden ibarettir.

Beykoz’da her gün onlarca kişinin yeri yıkılmakta, belediye tarafından mühürlenmek ‘de iken aynı yasa bu kişiye uygulanmamış Beykoz'da "çivi çakılmaz" iken 2019 yılı sonrası bu işletme açıldığı tespit edilmiştir. Tüm şikayetlerden vazgeçme vaadiyle beni tanımayan ve talebi olan tribün emekçilerine "Belediye onaylı kaçak yer sahibine sağlanan imar ve işyeri hakkı tanınması halinde şikayetlerimden feragat edeceğime söz veriyorum.

"Belediye onaylı kaçak yer sahibi" hakkında yapılan belediye şikayetleri ilgili kurum tarafından sonuçsuz bırakılmıştır. Şikayetler savcılığa intikal etmiştir. Savcılık soruşturması nedeni ile 3. kişi ile tarafıma birden çok kez haber yollamış görüşme talebi kabul edilmemiştir. Görüşme talebi ısrarı sıklaşınca kendisini affetmem söz konusu olmadığını herkese açık sosyal medya hesabından ismimim geçtiği görsel video şeklinde video yayınlaması, Zeki Aksu’nun kendisine sosyal bir çok desteği nedeni ile "ahde vefa" olarak özür dilemesi gerekeceği (aday olması saygısızlık olmayıp bugünkü yönetiminden, tribünden, Beykoz’dan herkes aday olabilir ben Beykoz spor adaletinden sorumluyum tarafgirlik yapmam söz konusu olamaz).Özür yayınlanması halinde “Belediye ve savcılık takdirlerine karışmamak üzere şikayetten vaz geçeceğimi ilettim.

Yüz yüze özür dilemek istediğini kabul etmemem üzerine bu sefer başkan Zeki Aksu tarafından "feragat nedeni ile özür talebi) iletilmiştir. Başkan Zeki Aksu beni kulübe davet ederek yanında bulunanlar ile "Belediye onaylı kaçak yer sahibi" hakaret ve küfrün istenmeden ağzından kaçtığını çok mahcup olduğunu özür dilediğini(yüz yüze de özür dilemek istediğini belirterek 20/10/2023 gününe kadar yardımcı olmamı istediler. O esnada orada bulunan A** Ba**** bana hitaben "sen söyle özür metni yazsın kapatalım mevzuyu adamlık sende kalsın" demesi üzerine tamam "abi" diyerek basit üç beş cümle ile özür metnini söyledim başkanda iletmek üzere not aldı. 19/10/2023 tarihinde sadece beni tanıyanları etiketleyerek sözde kendi belirlediği özür metni tarafıma iletilmesi üzerine ilk talebimin video yolu ile özür yerine yazılı özrü kabul ettiğimi ancak "NET ve AÇIK ÇAĞRIMDIR...." başlıklı yazı gibi herkes tarafından bir yıl kalmak şartı ile şikayetlerimden feragati edeceğimi belirtmeme rağmen ilgilisi kimden korktuğu bilinmemekle genel açık gönderi talebini kabul etmemiştir. İlk sözde özürde yayından kaldırmış başkana hitaben "ben gemiyi yaktım" "bu olayları bilmeyen kalmayacak" şeklinde beyanda bulunmuştur.

İddia edildiği gibi şantaj söz konusu olmayıp baskı ile şikâyet geri çektirilmek istenmiş başarılı olamayınca sözde basın toplantısı ile durumu manipüle etmek üzere yayın yapılmıştır. Şahıs ile olan husumetin kulüple alakası olmayıp kendisinin kulüp kongresinde yaptığı eylemler dışında durumun aday olması liste çıkması ile ilgisi bulunmamaktadır. Karşı liste olarak verilen listede kişilerin bir kısmı üye aidatları ödememesi nedeni ile aday olması mümkün olmayan hatta üyelikleri bile olmayan kişiler olmasına rağmen baskı ve tehdit dışı her türlü rekabete açık olmamız dolayısıyla hukuken itiraz da bulunmadım. Kişisel husumeti Beykoz spor seçimine indirmek adamlık sıfatına yakışmamaktadır. Olayın karşı liste olayı olması halinde şikâyet edilecek kişi sayısı çoktur. Hakaret tehdit dayanaklı paylaşım, yorum, beğeni yapmayan hiç kimse şikâyet edilmemektedir. Kişisel olayın Beykoz Sporu alet edilmesini kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum.

Şahsımı itham ettiği üzere bugüne kadar hiçbir kişi veya kurumu para ve diğer talepler ile şikâyet etmedim menfaat sağlamadım. İddia eden ispatlamakla mükellef olup ispatlamayan şerefsizdir. İlgili şahsın muhatap almam söz konusu olmayıp kendisinin etmiş olduğu hakaretleri denk geldiğimiz ilk anda iade edeceğimi hatırlatırım olay günü kongre iptal etme durumunu ortadan kaldırmak için cevabi işlem yapılmamış olup iade sürecinde anlam kayması için yanında sözlük taşımasını da ihtar ederim.

Beykoz Sporun ayakta kalması için savaş verdim vermeye de devam edeceğim. Görevde bulunduğum yedi yıl içinde Beykoz içinden/dışından kulübün kapanmasını isteyen, kulübe icra yollayan ve benzeri birçok saldırı gerçekleştiren kişi ve kurumla uğraştım, uğraşmaya devam ediyorum. Beykoz tribünde küfür, tehdit etmeyen tüm taraftara hukuki destek sağlamayı açık kapı olarak iletmiş her zaman yanlarında olduğumu belirtmiş durumda biri olarak Beykoz Spora ve taraflara kötülük yapmam söz konusu değildir. Beykoz Sporu kapatmak isteyenlere, kurumlarını işgal edenlere karşı bir çok savaş vermiş vermeye devam eden kişi olarak kişisel durumlarını Beykoz Spor üzerinden aklamak isteyenler ile muhatap olmam söz konusu değildir. (Basın Açıklaması yapan kişiler ile ilgili değildir)

Son zamanlarda Beykoz Spor, sporcularına, antrenörüne bırakın gidin baskısı yapılmış ve kötü sonuç aldırmak için her türlü eylem yapılmış, hatta sportif direktörümüz fili saldırıya maruz kalmıştır. Biz adliyede, karakolda, stad’da, Maliye’de her yerde Beykoz Sporu savunmaya devam edeceğiz.”

İlgili Haberler