Beykoz, sporun ve sporcunun marka ilçesi olsun

Sevgili Beykozlular

Spor dediğimizde aklımıza gelen ilk unsur futbol ve tribünlerden yansıyan şiddet !!! Acaba nerden kaynaklanıyor, sporun birleştirici yapısını neden etkiliyor, neyin etkisi bizi sporun güzel çekici yönünden uzaklaştırıyor. En…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sevgili Beykozlular

Spor dediğimizde aklımıza gelen ilk unsur futbol ve tribünlerden yansıyan şiddet !!! Acaba nerden kaynaklanıyor, sporun birleştirici yapısını neden etkiliyor, neyin etkisi bizi sporun güzel çekici yönünden uzaklaştırıyor. En başta toplumumuzda eğitim eksikliği ve spor bilinci yetersizliği sosyal yaşama farklı etki ediyor.

Özellikle sporun her branşını aynı kefeye koymak gerek, sadece futbolla beslenmemeliyiz.

Halk yaşamını etkileyen faktörler daha etkin oluyor, bu durumda spora emek verenler, değer verenler Amatörlük bilince ile hareket etmeli, genç yaşta ilköğretim çağında spor veya sanat ile tanışmalı ve yeme içme gibi gereksinimi olmalı, her aile bireyine benimsetilmeli, aile desteği ile öğrenci isteği daha güvenli ve arzulu çalışmayı getirir.

Aile onayı ve öğrenci isteği sonrası spora – sanata gönül veren bilinçli öğretmene teslim edilmeli iste o zaman genel eğitime de tam destek sağlar ve gençlerimizi farklı veya kötü alışkanlıklardan uzaklaştırır.

Beykoz ilçemize baktığımızda gençler coğrafi konumunda etkisi hırs, enerji, mücadele, başarı arzusu ile hazır bekliyor. Beykoz’da spor alanları yetersiz olması spor adamları ve eğitmenlerini endişelendiriyor, imkanları olan veya zor şartlarda ayakta kalma mücadelesi veren kulüpler zirveye ulaşacak spor adamı yetiştirmeye çalışıyor.

Özellikle kulüp yöneticileri spora yakınlığı olan kişilerden oluşmalı  eğitmenler sporcuya önce spor ahlakını ve adabını öğretmeli bu bilinç oluşmayınca sporda genellikle futbol terörü ortaya çıkıyor, hakimiyeti eline geçiriyor. Atalarımız ne demiş ‘Bükemediğin bileği öpeceksin‘ çok anlam içeriyor. Atatürk’ün dediği ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim‘ sözleri eğitimci spor adamları tarafından gençlere genel kültür gibi aşılanmalı. Ters düşen  olumsuzluklar karşımıza çıkar. Kulüplerin  tesisleri eğitim amaçlı kullanılmalı özellikle Kahvehane  lokal kültürü ile beslenen kulüpler   genç kuşaklara hiçbir şey sağlamaz bilhassa spor  adabı ahlakına  Başarıya ulaşmak için hırs küpü ve saldırgan yapıdan uzak tutulmalı, doğru şeyler spora yapan üzerinde etki ederse ruh yapısı huzur, mutluluk, keyif katkısı olan, mücadele ettiği kişi veya kişilere saygısı olan, her alanda etkin olan, sağlıklı ahlaklı spor geleceği ortaya çıkar.

Son günlerde Beykoz bir ilke imza atarak akademik düzeyde sporun sorunları kısmen de olsa masaya yatırıldı. Bu projenin  hazırlanmasında emeği gecen özellikle Marmara Üniversitesi yetkilileri ile Mehmet Yorulmazlar hocamızı kutluyor, sporun yaşantımıza katacağı değer ve ahlak konusunda sürekli programlar ile gündemde kalmasını diliyorum.

O zaman ümit ediyorum ki karışımızda gençleri etkisi altına alacak illegal faaliyetler veya kötü amaçlı işler etkisiz kalır. Sporcu da bizim yaşamda bizim hayatta bizim olur.

Gençlik veya spor her branşta canlanır, bu sosyal proje olarak yaşantımızda tam anlamıyla önem kazanır. Beykoz bu konuda şanslı Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir her daim gençlere destek olacağını beyan ediyor ve yapıyor Rüzgarlıbahçe Spor Kulübünün Bayan Minik Futbol Takımı bu desteğin bir örneğidir. Diğer taraftan İstanbul ve Türkiye Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Ali Düşmez Beykoz’un spor alanlarının eksiklerini ilgili kurumlarla birlikte sonuçlandıracağını beyan etmesi ve kanlıca spor kulüp unun tesise kavuşacağı haberi bu desteğin bir göstergesidir.

Artık güzel şeyler yapalım sporla gelen sağlıklı yaşamla hayatımıza tat katalım. 

Asımdan gelen Atatürkçü spora ahlaki ile bezenmiş nesiller, utansın kahrolsun bizleri yok etmeye çalışan sefiller.

BEYKOZ SPORUN VE SPORCUNUN MARKA İLÇESİ OLSUN…

Saygı ve Sevgilerimle

Beykoz, sporun ve sporcunun marka ilçesi olsun
Bizi Takip Edin