Beykoz su sporlarının merkezi olacak!

Boğaz'ın en mavi ve uzun sahiline sahip ilçelerinden Beykoz'da “Su Sporları Festivali” renkli görüntülere sahne oldu.

Boğaz'ın en mavi ve uzun sahiline sahip ilçelerinden Beykoz'da Türkiye'nin çeşitli kulüplerinden 60 sporcunun karşılaştığı,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğaz’ın en mavi ve uzun sahiline sahip ilçelerinden Beykoz’da “Su Sporları Festivali” renkli görüntülere sahne oldu.

Boğaz’ın en mavi ve uzun sahiline sahip ilçelerinden Beykoz’da Türkiye’nin çeşitli kulüplerinden 60 sporcunun karşılaştığı, ödüllü halk yarışmalarının yapıldığı “Beykoz Su Sporları Festivali” (27-28 Temmuz) renkli görüntülere sahne oldu.

Beykoz Belediyesi tarafından sahilin güzelliklerine dikkat çekmek, ilçe sakinleri ve ziyaretçilerin sahilden daha fazla yararlanmasını sağlamak ve su sporlarına katılımı artırmak amacıyla düzenlenen festival yoğun ilgi gördü.  

7’den 70’e ilçe sakinlerinin coşkusuna ortak olduğu festivalin ilk gününde Halk Yüzme Yarışı, sahil kentlerinin vazgeçilmez eğlencesi Yağlı Direk Yarışıyla, kano yarışları ve flyboard gösterileri yer aldı.

Yüzme yarışmasında Beykoz sahilinden Boğaz’a atlayan 14 – 18 yaş grubundan Yiğit Arslan, 18 Yaş üzeri grubunda Orhun Üçüncü, rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Kadınlar Kategorisinin tek yarışmacısı olan  Ebru Albayrak da birinci gelerek ödüle layık görüldü. Gençlerin heyecan ve eğlence dolu anlarına sahne olan Yağlı Direk Yarış’ında ise Yusuf Aydın bayrağı alarak yarışı kazandı.

Halk yarışmalarının ardından farklı kulüplerden sporcuların katıldığı 1 kişilik, 2 kişilik ve Büyükler Kategorilerinde kano müsabakaları yapıldı. Deniz suyunu güçlü motorlarla iterek su üzerinde uçmayı sağlayan eğlence aleti flyboardla yapılan gösteriler, festivale renk kattı.    

Beykoz sahili festivalin ikinci gününde ise profesyonel sporcuların su jeti mücadelesine sahne oldu. Sabah saatlerinde kadınlar ve gençler kategorisinde başlayan mücadele gün boyu farklı kategorilerde sürdü. Ayrıca kıyıya demirleyen TCSG29 isimli sahil güvenlik botu da halkın ziyaretine açıldı.

Başkan Murat Aydın: “Geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz”

Başkan Murat Aydın: “Bugün uzaktan yakından gelerek katılan tüm yarışmacıları ve misafirlerimizi Su Sporları Festivali’mizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Ben tüm katılımcılara, destek veren spor kulüplerine ve Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü’müze, emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum. Boğaz kıyısındaki güzel ilçemiz Beykoz’da geçmişte olduğu gibi bugün de nesillerin deniz ve suyla iç içe büyümesini arzu ediyoruz. Bu amaçla su sporları festivalini geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz. Yeni kurulacak kulüplerimizle ve spora verdiğimiz destekle sahilimiz canlandıracağımız gibi ilçemiz su sporlarının merkezi olacak. “ dedi.

Beykoz Belediyesi alanda katılımcılara etli pilav, ayran, limonata ikramı yaptı. Ayrıca halk yarışmalarının birincilerine 750 TL, ikincilerine 500 TL, üçüncülerine de 250 TL ödül verildi. Etkinliğin sonunda müsabakalara katılan sporculara kupa ve madalya takdim edildi.

Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Lisesi Sahili’ni dolduran katılımcılar ve izleyenler su sporları Festivali’ni düzenleyen Başkan Murat Aydın ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Etkinliğe İzmir’den misafir olarak katılan Kürşat Acet, festivalin olacağını bilboarddan öğrendiğini, organizasyonda çok eğlendiğini, Beykoz Belediyesi’nin bu etkinliğini  başarılı bularak tebrik ettiğini belirtti.

Yarışma Kategorilerine Göre Ödül Kazananlar:

YÜZME YARIŞLARI

14-18 YAŞ KATEGORİSİ

Yiğit ARSLAN

Atakan ÖZKAÇ

Volkan DEMİRTAŞ

18 YAŞ ve ÜZERİ – YETİŞKİNLER KATEGORİSİ

Orhun ÜÇÜNCÜ

Yalçın EMİROĞLU

Buğra ALTUNIŞIK

KADINLAR KATEGORİSİ

1. Ebru ALBAYRAK

YAĞLI DİREK YARIŞLARI

Yusuf AYDIN

Murat OFLUOĞLU

İlhami AYDOĞAN

KANO YARIŞLARI

K-1

Emre KÜÇÜKARSLAN

Fatih KURNAZ

Ferhat YILMAZ

Sami YILDIZ

K-2

Enes KÖSEOĞLU – Tuğra TOSUN

Lal TOSUN – Meral ÇAKMAK

Ecenur ÇAYIR – Zeynep DEMİRKIRAN

BÜYÜKLER

Burak TÜRKYILMAZ (Beyaz kano)

Alper HEPGÜL (Turuncu kano)

Velid ARMUDANYAS ( Kırmızı kano) 

Berken EROL (Siyah kano)

SU JETİ

KADINLAR KATEGORİSİ

Ayşenur Varan

Şenay Cankurt

Yağmur Başlıoğlu

GENÇLER KATEGORİSİ

Alper Davut

Selman Yorgancı

Doğukan Akgün

KATEGORİ 0- 179 HP SU JETİ

Umut Çelikel

Hakan Akgün

M. Hayri Yorgancı

KATEGORİ 180- 300 HP STANDART SU JETİ

Serkan Kokol

Ercan Başlıoğlu

Mehmet Davut

KATEGORİ PROFESYONEL OPEN PRO

     1.Kaan Şanver

     2.Serkan Kokol

     3.Ercan Başlıoğlu

DRAG KATEGORİSİ SU JETİ

Şahin Cankurt

Serkan Kokol

Deniz Öz

Beykoz su sporlarının merkezi olacak!
Bizi Takip Edin