Beykoz suç işleme oranında 35’inci sırada

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, polis-halk ilişkilerini geliştirmek ve vatandaşların sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla, “Huzur Toplantısı” düzenledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, polis-halk ilişkilerini geliştirmek ve vatandaşların sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla “Huzur Toplantısı” düzenledi.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün koordinesinde, polis-halk arasındaki ilişkileri geliştirmek, güvenlik problemlerine odaklanarak çalışmaları yeniden planlamak, ilçe sakinlerinin sorunlarını doğru anlamak ve yerinde çözüm bulabilmek için “Huzur Toplantısı” düzenlendi.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç’in yanı sıra, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman katıldı.  

İlçe Müftüsü Ali Efe, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, STK temsilcileri, iş insanları, muhtarlar ve polislerin de hazır bulunduğu toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İlçede yürütülen bir yıllık çalışmalarla ilgili sunumların yapıldığı programda, ilçe emniyet müdürlüğünün genel tanıtımı, ilçenin suç mukayese ve istatistikleri ve genel faaliyet bilgileri aktarıldı.

Sunum sonunda, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden şehit Hasan Kaya, İsmail Kefal ve Murat Akdemir’in o gün yaşadıkları anlatılarak yâd edildi.

SUÇTA AZALMA VE AYDINLATMA ORANI YÜKSELDİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, pandemi nedeniyle 2020 Huzur Toplantısı gerçekleştiremediklerini belirtti. Güleç, “Burada görünen ve görünmesini istediğim önemli konu şu, biz FETÖ ve terörle olan mücadeleyi bir seviyeye getirip sokakta asıl işimizle iştirak etmeye başladığımızda sürdürülebilir suçta azalma ve suç aydınlatma oranlarında yükselme ivmesi yakaladık. İnşallah kendi işimizle uğraşmaya devam ederiz. Özellikle Beykozluların günlük yaşam konforlarını rahatsız eden olaylarda her sene yüzde 40-50 civarında azalma yakaladık.” dedi.

“GENÇLER İÇİN CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, İstanbul’un en büyük ilçesi olan Beykoz’un, 39 ilçe arasında suç işlenme oranında 35’inci olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başkan Yardımcısı Sağlam, “Bizler Beykoz’da yönetici olarak bugüne kadar ilçe emniyetimize elimizden geldiğince, Beykoz’un huzurlu ve mutlu olabilmesi için gerekli desteği ve ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz. Beykoz’da gençler için ciddi çalışmalar yapıyoruz. Gençlerimizin suç oranlarını düşürmek için spor ve kültürel faaliyetlerle daha da işin içerisine sokmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de bu desteklerimiz her zaman devam edecek.” diye konuştu.  

“BÜYÜK BİR İLÇEYİ İDARE ETMENİN SORUMLULUĞU OMUZLARIMIZDA”

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz’un yüz ölçümünün büyüklüğünden bahsederek, “Birçok büyük Avrupa kentinden daha büyük bir ilçeyi idare etmenin sorumluluğu omuzlarımızda. Bunda emeği geçen, başta emniyet müdürümüz olmak üzere, polis teşkilatına teşekkürü bir borç biliyorum. Bu huzur toplantılarının bir amacı birlikte istişare etmektir. Eksiklerimiz neler? Sorunlarımız neler? Bu sorunlar için neler yapabiliriz? Burada tabii en büyük vazife muhtarlarımıza düşüyor. Çünkü devletin en uç noktasında onlar vazife yapıyorlar. Muhtarlarımız ve bize düşen vazife nedir? Diye soracak olursak, muhtarlarımızın ilgili kamu kuruşları ve STK’lar ile irtibatı çok iyi sağlamaktır derim.” dedi ve şöyle devam etti:

“Pandemi sürecinde mükellefiyeti olmaması rağmen muhtarlarımız, zabıtamız, polisimiz ve diğer kamu kurum ve kuruluşları, imamlarımız, araç ve ekipleriyle belediyemiz, her zaman bizim yanımızda oldu. Pandemi şartlarında, vazifesi olmadığı halde emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederim.”

Huzur Toplantısı, ilçe genelinde yaşanılan sorunlar hakkında karşılıklı görüş ve önerilerin alınmasıyla son buldu.  

Beykoz suç işleme oranında 35’inci sırada
Bizi Takip Edin