Beykoz şühedanın izinde yürüdü

81 ilde eş zamanlı yapılan ''Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü''nün İstanbul ayağı Beykoz'da yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın öncülüğünde, 81 ilde eş zamanlı yapılan ''Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü''nün İstanbul ayağı Beykoz'da yapıldı..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

81 ilde eş zamanlı yapılan ”Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü”nün İstanbul ayağı Beykoz’da yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde, 81 ilde eş zamanlı yapılan ”Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü”nün İstanbul ayağı Beykoz’da yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi koordinasyonunda düzenlenen programla Hidiv Kasrı’nda Sarıkamış Şehitleri anıldı.

Milli ve manevi değerlerimizi gençlere daha etkin bir şekilde anlatmak, vatan sevgisini aşılamak ve tarih bilinci kazandırmak amacıyla ”Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” programı 81 ilde i eş  zamanlı  olarak yapıldı.

Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin yaptırdığı duayla başlayan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ne İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Bağlama,  Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk,  Tacettin Aksu, başkan danışmanı Yakup Özbek, Gençlik ve Spor İlçe Müdürleri, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, şube müdürleri,  İlçe Müftüsü Ali Efe, İlçe SGK müdürü Ferda Özkalender, İl Gençlik Merkezi müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ecdadın Sarıkamış’ ta yaşadıklarını bir nebzede olsun hissetmek amacıyla yapılan programa İstanbul’un tüm ilçelerinden Gençlik Meclisi ve spor kulüpleri temsilciler iştirak etti.

Beykoz Belediyesi programda katılımcılara çorba ikramında bulundu.

Bülent Küçük: “Şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz”.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Sarıkamış Harekatı’nın 104’üncü yıl dönümünde şehitleri minnet ve şükranla andığını belirterek: “Bu harekatın icrasında, Mehmetçiklerin ağır kış şartlarına ve her türlü zorluğa aldırış etmeden, milli ve manevi değerler uğruna şehadet mertebesine ulaşmaları hafızalarda derin izler bıraktı. Onların aziz emanetlerine sahip çıkacağımıza namusumuz şerefimiz üzerine söz veriyoruz. Bu yürüyüşün organizasyonunda emeği geçen Kaymakamımız Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e teşekkürlerimizi sunuyoruz “dedi.  

Beykoz şühedanın izinde yürüdü
Bizi Takip Edin