Beykoz takımı Cumhurbaşkanlığı Turu’na damga vurdu

Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı, dünyanın en iyi bisikletçilerinin yarıştığı “58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu”nu  (8-15 Ekim), Türk takımları arasında birinci, 24 takım arasında 12. sırada tamamladı. Takımının gözde sporcularından Maximilian Stedman ise genel klasmanda 19. sırada yer aldı.     

Beykoz takımı Cumhurbaşkanlığı Turu’na damga vurdu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında, gerçekleştirilen “58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu” 14 ülkeden 24 takım ve 130 sporcunun nefes kesen mücadelesine sahne oldu.

FİNAL ETABI BEYKOZ’DAN GEÇTİ

8 Ekim’de Antalya’dan başlayan ve dünyaca ünlü bisikletçilerin 8 gün boyunca toplam 1235,1 km  pedal çevirdiği yarışın, İstanbul’da yapılan 130,5 km’lik son etabı Sultanahmet-Beykoz arasında koşuldu.

Turun son etabı için Ayasofya Meydanı’ndan start alan sporcular, Avrasya Tüneli’nden geçerek sahilden Beykoz’a geldi ve Anadolufeneri’nden dönüşle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü geçerek Tarihi Yarımada’ya ulaştı.

Eurosport ve TRT Spor ekranlarından canlı yayınla tüm dünyaya ulaşan yarışın final heyecanına, Beykoz’un doğal ve tarihi manzaraları eşlik etti.

Beykoz halkı da yarış güzergâhı boyunca ellerinde Türk Bayraklarıyla Cumhuriyet’in 100. yılı ve yarış coşkusuna ortak oldu.

BEYKOZ CONTINENTAL GENEL KLASMINDA 12. SIRADA

Dünyanın en iyi bisikletçilerinin şampiyonluk için kıyasıya yarıştığı turu, ülkeyi temsil eden 4 kıta takımından biri olan Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı, Türk takımları arasında birinci, 24 takım arasında 12. sırada tamamladı.

Takımının yıldız sporcularından Maximilian Stedman ise genel klasmanda 130 sporcu arasında 19. sırada yer alma başarısı gösterdi.       

Türkiye’nin bu alandaki 4 takımından biri olan Beykoz Belediyesi Continental Takımı şampiyonluk mücadelesine Halil İbrahim Doğan, Natnael Berhane, Sergey Rostovtsev, Maximilian Stedman,  Petros Mengs Gebremariam, Yaroslav Parashchak ve Zeki Kagısız’la katıldı.

“GELECEK ZAFERLERİN ÖNCÜSÜ OLACAK”

Turun sonunda yayınladığı mesajla takımı kutlayan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Dünyanın en iyi takımlarıyla yarışan ve Türk takımları içinde birinci, genelde ise 12’inci olan takımımızı yürekten kutluyorum. Göğüslerinde ay yıldızımızla ülkemiz ve Beykoz’umuz için ter döken tüm sporcularımızı, teknik kadromuzu ve bilhassa dünyanın en iyilerinden 130 sporcu içinde 19’uncu olan Maximilian Stedman’ı can-ı gönülden tebrik ediyorum. İnşallah bu başarılar gelecek zaferlerin de öncüsü olacak.” dedi.

Beykoz takımı Cumhurbaşkanlığı Turu’na damga vurdu
Bizi Takip Edin