Beykoz tarihine adını yazdıran adam! Kitabı çıktı

Beykoz’a hizmetleriyle gönüllerde taht kuran, hizmet, gönül ve dava adamı geçmiş dönem Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in hayatı, eserleri ve siyasi başarılarıyla tanıtıldığı “Yücel Çelikbilek” Kitabı çıktı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’a hizmetleriyle gönüllerde taht kuran, hizmet, gönül ve dava adamı geçmiş dönem Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in hayatı, eserleri ve siyasi başarılarıyla tanıtıldığı “Yücel Çelikbilek” Kitabı çıktı.  

Beykoz Belediyesi’nin ilçe tarihi üzerine hazine niteliğindeki kaynak eserlerden kurduğu  “Beykoz Kitaplığı” yayınlarına kazandırılan kitap, sayısız hizmet ve kalıcı eserleriyle ilçenin her köşesinde iz bırakan tecrübeli siyasetçi ve vakıf insanı merhum Başkan Yücel Çelikbilek’in hayatını anlatıyor.

Şair ve Yazar Zafer Acar tarafından, Başkan Yücel Çelikbilek’in vefatından önce yapılan görüşmeler neticesinde, “Nehir Söyleşi” türünde kaleme alınan kitap, “Halka Hizmet, Hakk’a Hizmettir” düsturuyla geçen 70 yıllık bir ömrü, siyaset adamlığından vakıf adamlığına çok yönlü bir şahsiyeti, gözler önüne seriyor.  

3 Dönem Belediye Başkanı Seçildi 

Yücel Çelikbilek’in ilk gençlik yıllarında kendi deyimiyle “vatanına ve milletine faydalı bir insan olmak sevdasıyla” başladığı siyasi hayatı, henüz küçük bir çocukken ailesiyle gelip yerleştiği Beykoz’da 1994-1999, 2009-2014 ve 2014-2019 yılları arasında 3 dönem belediye başkanlığı ile taçlandı.  

Şahsiyeti ve ilçeye hizmetleriyle her yaştan Beykozlu’nun sevgi ve saygısını kazanan Başkan Yücel Çelikbilek, 2009 ile 2014 yılı yerel seçimlerinden art arda 2. kez, toplamda 3 dönem belediye başkanı seçilerek ilçe tarihine adını yazdırdı. Görevde bulunduğu yıllarda ilçeye sayısız hizmetin yanı sıra, nesilden nesile devredilen “mülkiyet sorunu”nun çözümünde önemli rol oynadı.

Siyaset Adamlarının “Ağabeyi” Oldu 

Ülke demokrasi tarihinin en çalkantılı dönemlerinde yeşeren siyasi hayatı, demokrasi kültürüne katkıları, yerel yönetimler alanındaki tecrübesi, insanlığa hizmet davasına yılmaz inancı O’nu bugün ülke siyasetine yön veren önemli birçok siyasetçinin “ağabeyi” konumuna yükseltti.  

Kalbi ilçesi, ülkesi ve tüm İslam Coğrafyası için çarpan Başkan Yücel Çelikbilek, insanı merkeze alan bir medeniyetin mensubu olarak geride hayırla yâd edilecek hizmetlerin yanı sıra samimiyet, inanç ve mücadele dolu bir hayat bıraktı.

Bir “Vakıf” Adamıydı 

Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından İlim Yayma Cemiyeti’nde 2002-2004 yılları arasında genel başkanlık ve vefatına kadar yönetim kurulu üyeliği ve kurucusu olduğu İlim Yayma Vakfı’nda da yine vefatına kadar genel başkanlık görevini yürüten Başkan Yücel Çelikbilek, sayısız ilim ve irfan sahibi gencin yetişmesine vesile oldu.

Beykoz Belediyesi, kültür yayınları kapsamındaki hazırladığı biyografi serisine 1982’den günümüze ilçede hizmetleriyle iz bırakan tüm belediye başkanlarının tanıtıldığı kitap yayınlarıyla devam edecek.

Powered by Froala Editor

Beykoz tarihine adını yazdıran adam! Kitabı çıktı
Bizi Takip Edin