Beykoz TEGV'de yeni etkinlik yılı başlıyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Şubesi, 1 Ekim 2012 Pazartesi günü itibariyle eğitim etkinliklerine başlıyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 1 Ekim 2012 Pazartesi günü tüm etkinlik noktalarının kapılarını açarak,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Şubesi, 1 Ekim 2012 Pazartesi günü itibariyle eğitim etkinliklerine başlıyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 1 Ekim 2012 Pazartesi günü tüm etkinlik noktalarının kapılarını açarak, on binlerce çocuğa okuldan arta kalan zamanlarda eğitim desteği vermek üzere, 1 Ekim 2012 Pazartesi günü tüm etkinlik noktalarının kapılarını açarak, eğitim etkinliklerine başlıyor.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocukların güzel bir çocukluk geçirmeleri ve geleceğe donanımlı hazırlanmaları için, yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek eğitim olanakları sunuyor.

TEGV’in 2012-2013 Etkinlik Yılı 1 Ekim Pazartesi günü başlıyor.

TEGV’in Türkiye geneline yayılmış 88 Etkinlik Noktası, bütün çocukları kucaklayan, güler yüzlü, sıcak, donanımlı ve aktif öğrenme ortamları sunuyor. Kurulduğu günden bu yana geçen 12 yıl içinde TEGV, 1,7 milyonun üzerinde çocuğa ulaştı.

Uzman bir ekip tarafından, çağın gerekleri göz önünde bulundurularak, çocukların eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılamak üzere hazırlanan ve zengin eğitim malzemeleriyle desteklenen TEGV eğitim programlarında çocuklar eğlenerek öğreniyor. TEGV’in birçok farklı alanı kapsayan eğitim içerikleri, çocukların bu yıl uygulamaya geçen yeni eğitim sistemine uyumlarını kolaylaştıracak şekilde gözden geçirildi.

Tüm ilköğretim çağındaki çocuklara açık olan TEGV etkinlik noktalarında kayıtlar 1 Eylül itibariyle başladı.

TEGV’in  Beykoz’da bulunan iki öğrenim birimi olan “Beykoz” ve “İpek Kıraç” ilköğretim çağındaki tüm çocukları 1 Ekim’de başlayacak etkinliklere bekliyor.

Etkinlik Noktası adı     : Beykoz Öğrenim Birimi

Adres                             : Ortaçeşme Sağlık Ocağı Hizmet Binası K.2  

                                         Beykoz              

İrtibat                           : 216 323 89 86

Etkinlik Noktası adı      : İpek Kıraç Öğrenim Birimi

Adres                             : Kandilli YoluSadri ALIŞIK Cad.  Mah Göksu

                                          Mah.No:27 Anadoluhisarı –    Beykoz

Tel                                    : 216 462 10 84                                                                         

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında: 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 37 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 53 Öğrenim Birimi, 21 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 2 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana 1,6 milyon çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında “Küresel İlkeler Sözleşmesi”ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

Beykoz TEGV'de yeni etkinlik yılı başlıyor
Bizi Takip Edin