Beykoz Tokatköy’de planlı provokasyon!

Beykoz’da yürütülen “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yıkım çalışmalarına karşı çıkarak yola barikat kurulması, çöplerin-lastiklerin ateşe verilmesi ve atılan taşlarla 7 polisin yaralanmasının arkasında planl

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yürütülen “Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yıkım çalışmalarına karşı çıkarak yola barikat kurulması, çöplerin-lastiklerin ateşe verilmesi ve atılan taşlarla 7 polisin yaralanmasının arkasında planlı bir provokasyon olduğu öne sürülüyor. 

Beykoz’da ilk olacak ve Tokatköy Mahallesi’nde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkım gerginliği sürüyor.

PROVOKATÖRLER ÇÖPLERİ VE LASTİKLERİ ATEŞE VERDİ

Evlerin yıkımıyla devam eden süreç hızla ilerlerken, yıkım çalışmalarına tepki gösteren bazı kişiler ile polis ekipleri arasında gerginlik yaşandı.

Yıkım çalışmalarına karşı çıkan grup, polis ekiplerine tepki göstererek yola taşlarla barikat kurdu. Tokatköy halkının arasına sızdığı öne sürülen provokatörler çevredeki çöpleri ve lastikleri de ateşe verdi.

POLİSE TAŞ VE SOPAYLA SALDIRDILAR

Eylemciler arasındaki provokatörlerden oluşan bazı gruplar, hak sahiplerini kışkırtmanın yanı sıra alandaki kalabalığı sağduyulu hareket etmeye davet eden polislere taş ve sopalarla saldırdılar.

7 POLİS YARALANDI

Terör örgütlerinin devlet ile halkı birbirine düşürmek için uyguladığı taktiği Tokatköy Mahallesi’nde hayata geçirmek isteyen provokatörler, atılan taşlarla 7 polisin yaralanmasına neden oldu.

ABD FONDAŞLARI TOKATKÖY’DE NE YAPIYOR?

Amerikan vakfından fonlandığı ortaya çıkan Derin Yoksulluk Ağı Kurucusu ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü olan Hacer Faggo’nun alanda olayları takip eden fondaş gazetelere açıklama yapması dikkat çekti.

DHKP-C DESTEKÇİSİNDEN TOKATKÖY’E SELAM!

DHKP-C destekçisi Grup Yorum ise sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak “Beykoz/Tokatköy halkının direnişini selamlıyoruz!” diye paylaşım yaptı.

TOKATKÖY PLANLI PROKOVASYON MU?

Konutların tamamına yakını hak sahipleri tarafından gönüllü olarak boşaltılan Tokatköy’de uygulamaya geçilen bölgelerin hiçbirinde yürütme durdurma veya benzeri kararlar bulunmuyor.

Vatandaşların zarara uğrama pahasına engellenmeye çalışılan projenin arkasında planlı bir provokasyon olduğu öne sürülüyor.

VATANDAŞLARI POLİS İLE KARŞI KARŞIYA GETİRENLER KİM?

Bazı art niyetli siyasi parti temsilcileri olayları uzaktan takip ederek provokatörleri yönlendirerek vatandaşla polisi karşı karşıya getiren kişiler olduğu iddia ediliyor.

KIŞKIRTMALARLA MAĞDUR EDİLDİKLERİNİ SÖYLÜYORLAR

Evlerini kentsel dönüşüme veren ev sahipleri, komşularının bir inat uğruna ve kötü niyetli kişilerin kışkırtmalarıyla evlerini kentsel dönüşüme vermeyerek kendilerini mağdur ettiğini söylüyor.

TOKATKÖY’DE BİR OYUN MU VAR?

Yurt dışı beslemeleri ve Türkiye karşıtı yayınlar yapan fondaşlar ile projenin arkasındaki pravakatörleri devreye sokarak kaos ve karmaşayı destekleyen CHP-İYİ Parti ve +1’in, Tokatköy’de planlı bir oyun içinde oldukları ileri sürülüyor.

Beykoz Tokatköy’de planlı provokasyon!
Bizi Takip Edin