Beykoz Tokatköy'de yüzde 40 kentsel dönüşüm sağlandı!

Beykoz’da 10 ay önce temeli atılan Tokatköy Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarının yüzde 40’ı tamamlandı.
  • 16.08.2023 12:23:47

Beykoz’da ilçe sakinlerini depreme dayanıklı güvenli konutlara ve düzenli sosyal alanlara kavuşturacak Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yüzde 40’ının yapımı tamamlandı.

Temeli 10 ay önce atılan projede hak sahipleri yeni evlerine 2 yılık süre sonunda 20 yıla varan uygun ödeme koşullarıyla kavuşacak.

DEPREME DAYANIKLI 87 BLOK

TOKİ tarafından, yatay mimariye uygun depreme dayanıklılık için gerekli mühendislik teknikleri ve statik hesaplamaları ve zemin iyileştirmeleri yapılarak, fore kazık, perde beton kullanılarak inşası başlayan 87 bloktan bir kısmının temeli atılırken bir kısmının da yapımı bitme aşamasına geldi.

PROVOKASYON BAŞLANGICI GECİKTİRDİ

Tokatköylülerin depreme dayanıklı konutlara kavuşması için hazırlanan ve mahalledeki hak sahipleriyle %91 oranında anlaşma sağlanan proje zaman zaman çeşitli grupların ve siyasi aktörlerin sahadaki provokasyonları dolasıyla gecikti.

Kentsel dönüşümü “zulüm” olarak nitelendiren siyasi aktörlerin yanı sıra, kentsel dönüşüme karşı “organize olma” talimatları da kameralara yansıyan görüntülerden oldu.

Tüm kışkırtmalara rağmen temeli atılan proje sahada hızla ilerliyor.

Beykoz için dönüm noktası olacak projede bloklar tamamlandığında depreme dayanıklı modern konutlar ve tapularına kavuşan vatandaşlar geleceğe güvenle bakacak.

İlgili Haberler