Beykoz ulaşımında değişiklik! Ücretsiz aktarma yapılacak

Beykoz’da 1 Ağustos’tan itibaren köy merkezlerinden Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy’e ulaşım ücretsiz aktarmalı tek bilet oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 1 Ağustos’tan itibaren köy merkezlerinden Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy’e ulaşım ücretsiz aktarmalı tek bilet oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Planlama ve Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Beykoz’da hizmet veren köy hatlarına ilişkin değişikliğe gidildi.

SON DURAK “SULTANİYE”

15D, 136, 136Z, 135, 136R ve 137 numaralı hatların son durağı “Sultaniye” olarak düzenlendi.

KÖYLERDEN MERKEZLERE ÜCRETSİZ AKTARMA

Anadolufeneri, Kaynarca, Dereseki, Alibahadır, Zerzevat, Cumhuriyet, Değirmendere, Poyrazköy ve Riva otobüsü kullanarak Beykoz’a gelen vatandaşlar “Sultaniye Aktarma Merkezi”nden Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy’e giden 15, 11H ve 15BK hatlarında ücretsiz aktarmalı olarak seyahat edebilecek.

Aynı şekilde merkezlerden köylere dönüşlerde de ulaşım ücretsiz aktarmalı tek bilet olacak.

Yeni uygulama 1 Ağustos 2022 Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Vatandaşlar aktarma noktasından otobüslere binişlerinde ek bir ücret ödemeyecekler. Söz konusu uygulama indirimli ve öğrenci kartı ile binişler için de geçerli olacak.

Hatların yeni güzergâhında ise Kavacık durağı yer almamaktadır. 

İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı Yusuf Limon tarafından, “Beykoz bölgesinde çalışan uzun köy hatlarına ilişkin yaptığımız optimizasyonu 1 Ağustos’tan itibaren hayata geçiriyoruz. Güzergâhı çakışan hatlar Sultaniye aktarma merkezinde sonlanacak. Anadolu yakasının çekim merkezi olan Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy’e otobüsten otobüse ücretsiz aktarmayla ulaşım sağlıyor olacağız. Optimizasyon sonucu hem kilometreden tasarruf yapacağız hem de açığa çıkan araçları daha yoğun hatlarda değerlendireceğiz.” denildi.

Beykoz ulaşımında değişiklik! Ücretsiz aktarma yapılacak
Bizi Takip Edin