Beykoz Üniversitesi bünyesinde 'BÜARK' kuruluyor

Beykoz Üniversitesi öğrencileri Temel Afet Bilinci- 1 Eğitmen Eğitimi” sertifika programına katıldı.

Beykoz Üniversitesi'nin Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan İş Sağlığı ve Güvenliği, Bilgisayar Programcılığı, Grafik Tasarımı Prog

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Üniversitesi öğrencileri Temel Afet Bilinci- 1 Eğitmen Eğitimi” sertifika programına katıldı.

Beykoz Üniversitesi’nin Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan İş Sağlığı ve Güvenliği, Bilgisayar Programcılığı, Grafik Tasarımı Programlarında eğitim- öğretim gören öğrencileri, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ve T. C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Temel Afet Bilinci- 1 Eğitmen Eğitimi” sertifika programına katıldılar. Öğrenciler, Avcılar ve Maltepe Gençlik Merkezlerinde üç gün süren eğitim sonunda yapılan yazılı ve sözlü sınav sonucu Temel Afet Bilinci- 1 Eğitmen Eğitimi Sertifikası almaya hak kazandı.

Eğitime katılan öğrenciler Beykoz Üniversitesi bünyesinde Arama ve Kurtarma Topluluğu (BÜARK) kurulması ve topluluk bünyesinde başta üniversite öğrencileri, akademik ve idari personel olmak üzere bölgemizde ve ülkemizde yaşayan halkımızın afetler ve acil durumlar hakkında bilgilendirilmesi hedefleniyor.

BÜARK ayrıca yurtiçi ve yurt dışında olası afet ve acil durumlarda ilgili kurum/ kuruluşlarla birlikte arama- kurtarma faaliyetleri de gerçekleştirecek.

Beykoz Üniversitesi bünyesinde 'BÜARK' kuruluyor
Bizi Takip Edin