Beykoz Üniversitesi ile KubeSphere anlaştı

Beykoz Üniversitesi ile KubeSphere Platformu arasında eğitim işbirliği anlaşması imzalandı.

Beykoz Üniversitesi ile KubeSphere anlaştı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nitelikli KubeSphere Uzmanı yetiştirmeyi amaçlayan anlaşma kapsamında gerçekleşen imza törenine KubeSphere Türkiye Distribütörü Tayfur Yaşar, KubeSphere Ürün Yöneticisi Halil Bugöl, KAM Bilgi Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Kaya ile Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Rektör Yardımcısı, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Kuru, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Baki Aksu, Genel Sekreter Serpil Süer, Kurumsal İletişim Direktörü Ayşegül Telgeren ile Kariyer Merkezi Direktör V. Birsen Usta katıldı.

İşbirliği anlaşması lisans düzeyinde Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği öğrencilerinin, önlisans düzeyinde ise Bilgisayar Programcılığı ve Bilişim Güvenliği Teknolojisi öğrencilerinin alacağı bulut bilişim (cloud computing) konusundaki eğitime odaklanıyor.

Yüzyüze ve çevrimiçi gerçekleşecek olan eğitimler Türkçe ve İngilizce olarak verilecek.

Söz konusu eğitimi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) ve Yazılım Mühendisliği bölümleri müfredatlarında seçmeli dersler olarak, Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı ve Bilişim Güvenliği Teknolojisi programları müfredatlarında ise işyerinde uygulama eğitimi yerine verilecek.

Açılan dersler www.beykoz.edu.tr adresi üzerinden öğrencilere duyurulacak. Bu dersleri seçen öğrenciler eğitimi başarılı olarak tamamladıklarında KubeSphere Uzmanı ve Uzman Yardımcı unvanlarını alacaklar.

 

Beykoz Üniversitesi ile KubeSphere anlaştı
Bizi Takip Edin