Beykoz Üniversitesi öğrencileri zamları protesto ediyor

Beykoz Üniversitesi Dayanışması grubu, üniversitenin 2023-2024 yılında yapılan zamma tepki göstererek zamların geri çekilmesini istiyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Üniversitesi öğrencileri, 2023-2024 eğitim döneminde yapılan zamlara tepki gösterdi.

Beykoz Üniversitesi öğrencileri zamları protesto ediyor

Üniversite öğrencilerinin oluşturduğu “Beykoz Üniversitesi Dayanışması” topluluğu konu hakkında yazılı açıklama yaptı.

Beykoz Üniversitesi öğrencileri zamları protesto ediyor

“MÜŞTERİ DEĞİL ÖĞRENCİYİZ”

Beykoz Üniversitesi Dayanışması, “BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ’NİN FAHİŞ ZAMLARLA AÇIKLADIĞI 2023 – 2024 EĞİTİM ÜCRETLERİNİ KABUL ETMİYORUZ!

2021 yılında başlayan Covid 19 salgını ile beraber hayatımıza giren Online Eğitim her fırsatta biz öğrencilerin eğitim yuvalarımızdan ve arkadaşlarımızdan koparılmasının başlangıcı oldu. Yaşanan Vahim Kahramanmaraş depremlerinden sonra apar topar yurtlarımızdan edildik her toplumsal krizde harcanan, söz hakkı dahi tanınmayan ilk bizler olduk. Sıra arkadaşlarımız barınma ve geçim sıkıntısı ile boğuşurken en temel insani hakları olan eğitim ve barınma haklarından mahrum bırakıldık, bırakılmaya devam ediyoruz!

Bugün ise Beykoz Üniversitesi’nin uyguladığı son fahiş zamlar ile birlikte sıra arkadaşlarımız eğitimini dondurma ve sonlandırma noktasına getirildi. Bizler okuldan arta kalan zamanlarında güvencesiz ekstra işlerde okul masraflarımızı gidermeye çalışırken bu zamlar eğitim ve yaşam koşullarımızı daha kötü bir noktaya taşıdı.
Gün geçtikçe ekonomik geçim sıkıntıları büyürken, Beykoz Üniversitesi öğrencileri olarak, yapılan fahiş zamların geri çekilmesini istiyoruz.
PİYASALAŞMIŞ ETİĞİMİ KABUL ETMİYORUZ!
MÜŞTERİ DEĞİL ÖĞRENCİYİZ!” şeklinde açıklama yaptı.

.

.

Beykoz Üniversitesi öğrencileri zamları protesto ediyor
Bizi Takip Edin