Beykoz Üniversitesi öğrencisinden uluslararası başarı

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Programı 2. sınıf öğrencisi Hasan Atakan Yıldırım, Türkiye’nin 81 ilinde ve uluslararası başvurulara da açık olarak düzenlenen Sporla Doğayı Hisset K

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Programı 2. sınıf öğrencisi Hasan Atakan Yıldırım, Türkiye’nin 81 ilinde ve uluslararası başvurulara da açık olarak düzenlenen Sporla Doğayı Hisset Kısa Film Yarışması’nda “Doğa Sana Geri Verir” adlı animasyon kısa filmi ile ikinci oldu. 

Uluslararası Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği proje yürütücülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle ve birçok kurumun iş birliğiyle Türkiye’nin 81 ilinde ve uluslararası başvurulara da açık olarak düzenlenen Sporla Doğayı Hisset Kısa Film Yarışması ödülleri, 30 Kasım 2021 tarihinde Ankara Gençlik ve Spor Bakanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen gala programı ile sahiplerini buldu.

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Programı 2. sınıf öğrencisi Hasan Atakan Yıldırım, “Doğa Sana Geri Verir” animasyon kısa filmi ile ikinci oldu.

Karakter oluşturmaktan ve onlara bir evren tasarlamaktan hep büyük keyif aldığını belirten Yıldırım, “Bir konu üzerinde çalışırken ‘Sporla Doğayı Hisset Kısa Film Yarışması’na denk gelmiştim. Yarışmanın duyurusunu Beykoz Üniversitesi web sitesi beykoz.edu.tr adresinde de görünce katılmaya karar verdim. Aslında Güzel Sanatlar Lisesi mezunuyum. Ve çizime karşı hep bir yatkınlığım vardı. Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Programı’nı da severek okuyorum. Çünkü animasyon ve çizim yapmayı seviyorum.” şeklinde konuştu.

BURSA’YA DA ÜÇ ESER GÖNDERDİ

İkinciliği tek başına alan Yıldırım, “İstanbul’da yaşadığım için ödül törenine katılamadım fakat yarışmanın sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayını takip ettim. Kısa filmimi, 4 hafta sonunda ortaya çıkardım ve gönderdim. Ayrıca bu süreçte Bursa Uluslararası Karikatür Yarışması’na da katıldım. Bu platforma da ‘Yaşam Kaynağımız Suyu Dikkatli Kullanalım’ başlığı altında üç eser gönderdim. Buradan da güzel bir sonuç almayı çok istiyorum.” dedi.

“ALANIMDA YAPILAN ÇALIŞMALARI HER ZAMAN TAKİP EDİYORUM”

Yüksek lisans hedefinin olduğunu belirten Yıldırım, “Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nden aldığım uygulamalı eğitim ile teorik ve pratiğe dayalı bilgi birikimi kazanıyorum. Alanında yetkin ve deneyimli hocalarımız ile çalışıyoruz. Akademik anlamda da çalışmalar yapmak istiyorum. Animasyon alanında sürekli yeni uygulamaları ve dünya çapında yapılan çalışmaları takip ediyorum. Ulusal ve uluslararası düzenlenen organizasyonlara, yarışmalara değer veriyorum ve fırsat buldukça katılmaya çalışıyorum.” söyledi.

Beykoz Üniversitesi öğrencisinden uluslararası başarı
Bizi Takip Edin