Beykoz Üniversitesinden ücretsiz psikolojik destek hizmeti

Beykoz Üniversitesi tarafından psikolojik sorunları nedeniyle destek arayan kişilere ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek.

Beykoz Üniversitesinden ücretsiz psikolojik destek hizmeti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programlarında eğitimlerini tamamlamak üzere olan klinik psikolog adayları tarafından psikolojik sorunları nedeniyle destek arayan kişilere ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek.

Bu hizmet klinik psikolog adayları tarafından,  alanında yetkin ve deneyimli uzmanların danışmanlığı (süpervizyonu) altında verecektir. Tüm görüşmeler çevrimiçi olarak yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Psikolojik danışmanlık hizmeti 18 yaş üzerindeki yetişkinlere yönelik olup hizmet dili Türkçe’dir. Bu hizmetten günlük yaşamlarını aksatacak ve kişilerarası ilişkilerini etkileyecek düzeyde psikolojik sorunları olan bireyler yararlanabilirler.

Bu sorunlar arasında kaygı bozuklukları, depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, yeme bozuklukları gibi sorunlar yer alabilir, kapsam bununla sınırlı değildir.

HANGİ YÖNTEM İLE DANIŞMANLIK VERİLİYOR?

Psikolojik sorunları nedeniyle başvuran danışanlara “Bilişsel ve Davranışçı Terapiler” yöneliminden psikolojik danışmanlık hizmeti sunulacak.

Bilişsel ve davranışçı terapi genel hatlarıyla kişinin psikolojik sorunlarıyla ilişkili duygu, düşünce ve davranışları hedef alarak iyileşme sağlamayı amaçlayan bir psikoterapi ekolü olarak tanımlanabilir. Çeşitli psikolojik sorunlarda etkili olduğu bilimsel kanıtlarla gösterilmiş olan bilişsel ve davranışçı terapi günümüzde en çok önerilen ve tercih edilen psikolojik danışmanlık yaklaşımıdır.

NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Psikolojik danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyenler aşağıdaki bağlantıdaki online kayıt formunu doldurarak ya da 0530 253 96 12 numaralı telefondan hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında başvuruda bulunabilirler.

Başvurular tamamen gizli tutulacak ve üniversite bünyesinde oluşturulan bir ekip tarafından incelenerek klinik psikolog adaylarına aktarılacak.

 

Beykoz Üniversitesinden ücretsiz psikolojik destek hizmeti
Bizi Takip Edin