Beykoz Üniversitesi’ne Avrupa Birliği’nden destek

Beykoz Üniversitesi, Avrupa Birliği’nin NEET-PRO programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Beykoz Üniversitesi’ne Avrupa Birliği’nden destek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Üniversitesi’ne Avrupa Birliği’nin Europe Aid NEET-PRO programından destek geldi.

Bu program kapsamında, Beykoz Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili olan Prof. Dr. Selahattin Kuru tarafından “Dijital Transformasyon Sürecindeki bir Ekonomi için Gençlerin imkanlandırılması: Araç Bazlı Yaklaşımla Dijital İş Becerilerinin Kazanılması (DIGI-TR)” adlı proje hazırlandı.

Bu proje, NEET-PRO programı tarafından finanse edilecek ve mevcut iş gücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda ne eğitimde ne de istihdamda olan gençlerin işgücüne katılımlarını sağlamayı hedeflemektedir.

“DIGI-TR” projesi, gençlerin dijital iş becerilerini geliştirmeleri için aktif bir yaklaşım sunmayı amaçlamaktadır.

Bu kapsamda, proje kapsamında, araç bazlı bir yaklaşım benimsenerek gençlerin dijital iş becerilerini kazanmaları ve iş hayatına katılmaları hedeflenmektedir.

Projenin amacı ne eğitimde ne de istihdamda olan gençlerin istihdam edilebilirliklerini arttırmak ve iş gücü piyasasına katılımlarını sağlamaktır.

Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, projenin sözleşmesini Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nda imzaladı.

Bu proje, Beykoz Üniversitesi’nin gençlerin işgücüne katılımını sağlamak için yürüttüğü faaliyetler arasında önemli bir yer tutmaktadır.

.

.

 

Beykoz Üniversitesi’ne Avrupa Birliği’nden destek
Bizi Takip Edin