Beykoz Vakfı; Kemanınızı biz hediye ediyoruz!

Keman çalmaya ve öğrenmeye istekli tüm Beykozlu çocuklar, kemanınız Beykoz Vakfı'ndan.

Beykoz Vakfı Korosu Şefi Bengü Efsen, yerel basın mensuplarına Beykoz Vakfı'nda düzenlediği kahvaltılı toplantı ile gelecekte gerçekleştirmek istediği projelerini v

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Keman çalmaya ve öğrenmeye istekli tüm Beykozlu çocuklar, kemanınız Beykoz Vakfı’ndan.

Beykoz Vakfı Korosu Şefi Bengü Efsen, yerel basın mensuplarına Beykoz Vakfı’nda düzenlediği kahvaltılı toplantı ile gelecekte gerçekleştirmek istediği projelerini ve hayallerini anlattı.

Beykoz’da tanınmış ve dalında iyi bir müzik ustası olan Bengü Efsen, 4 Kasım’da Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkez’inde gerçekleştirecekleri müzik ziyafetine tüm Beykozlu müzikseverleri davet etti.

Konuşmasında sık sık çocuğun yaşamındaki sanata dikkat çeken Efsen; vakıf ve bireysel olarak tek amaçlarının, ‘çocuğu sosyal yaşama kazandırma’ olduğunu ifade etti.

Yeni bir sosyal projeyi de hayata geçiren Efsen’in kampanyası da oldukça ilgi ve dikkat çekici. Beykoz’da yaşayan ailelerin ekonomik durumunu göz önünde bulundurularak tasarlanmış kampanyanın adı ise; ‘Kemanınızı biz hediye ediyoruz’. Bu anlamlı proje, ailelerin kurs ücreti gibi masraflarını biraz daha indirgeyerek yüklerini azaltmak. Keman çalmaya ve öğrenmeye istekli tüm Beykozlu çocuklar, Beykoz Vakfı’na gelerek faydalanabilir.

Dostluk ve Barış Korosu oluşturduk!

Beykoz Vakfı Korosu Şefi Bengü Efsen’in basına yönelik gerçekleştirdiği konuşmasında, vakıf olarak bu yıl yapmayı planladıkları ve hayata geçirdikleri projeleri hakkında bilgi verdi. Kültür ve sanat adına yaptıkları çalışmalardaki tek amacın, çocukların ve gençlerin özgüven kazanmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Efsen; “Sosyal açıdan gelişimlerini sağlayarak, daha sağlıklı bireyler olmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. Ve elbette ki, birçok müzikseveri bu çatı altında toplayarak birlik ve beraberlik içerisinde güzel çalışmalara imza atabilmektir amacımız. Tüm bu amaçlar doğrultusunda uzun zamandır hayalini kurduğum bir şey vardı: Cumhuriyet Korosu. Bu seneye kısmetmiş. Bu özel bir çalışma oldu. Her yaştan ve farklı mesleklerden oluşan arkadaşlarımız bu koroda bir araya geldi. İnanılmaz bir sayıya ulaştı koromuz, 35-40 kişiyiz. Siyaset üstü bir şey olmasını istedik. Bu yüzden de adını ‘Dostluk ve Barış Korosu’ koyduk. Cumhuriyet Marşlarımız ve Yeşilçam Film Müziklerimizden oluşan repertuarı ile koromuz, Beykozlu müzikseverlerin karşısında olacak” dedi. 

Kampanyamızın adı; kemanınızı biz hediye ediyoruz!

En büyük hayalinin, ‘Beykoz’a bir gençlik korosu bırakmak’ olduğunu belirten Efsen, bunu gerçekleştirmek ve alttan müzisyenler yetiştirmek amacıyla bir kampanya başlattığını söyleyerek; “Kampanyamızın adı; kemanınızı biz hediye ediyoruz. Belki 5 sene sonra hayata geçecek, belki de 10 sene sonra… Ama geçecek. Amacımız; müziğe gönül veren, keman çalmayı öğrenmek isteyen müzik severlerin, bir adım atmalarına yardımcı olmak ve bu sayede hayallerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktır. Branşım keman olduğu için böyle bir kampanya başlattım. Böylece ailelerin ve çocukların masraflardan ötürü sanat hevesine gölge düşmeyecek, en azından keman masrafları olmayacak” şeklinde konuştu.

23 Nisan’da çocuk korosu oluşturacağız!

23 Nisan’da bir çocuk korosu oluşturmayı da amaçladığını ifade eden Efsen, okullarda verilen müzik eğitimini de yeterli olmadığını eleştirerek; “Maalesef çocuklarımıza sadece okulda iki türkü öğretiyorlar. Bence yeterince idealist değiller. O yüzden çocuklarımıza en güzel çocuk şarkılarımızı, marşlarımızı güzel bir repertuarla hoş bir çalışma yapıp 23 Nisan’da böyle bir koro ile gösteri yapmayı düşünüyoruz. Önemli olan, çocuklarımızı bu çatı altında toplayabilmektir” dedi.

Beykoz Vakfı; Kemanınızı biz hediye ediyoruz!
Bizi Takip Edin