Beykoz Vakfı, yine 'Şaban Tören'le yola devam' dedi

Beykoz Vakfı, 11. Olağanüstü Kongresi'nde Başkan Şaban Tören'le yine yola devam kararı aldı.

Beykoz'da kültür ve sanat etkinliklerinde adından söz ettiren Beykoz Vakfı, 11. Olağanüstü Kongresini gerçekleştirdi. Beykoz Vakfı'nın Olağanüstü Kongresine..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Vakfı, 11. Olağanüstü Kongresi’nde Başkan Şaban Tören’le yine yola devam kararı aldı.

Beykoz’da kültür ve sanat etkinliklerinde adından söz ettiren Beykoz Vakfı, 11. Olağanüstü Kongresini gerçekleştirdi. Beykoz Vakfı’nın Olağanüstü Kongresine tek listeyle giren Şaban Tören yeniden başkan seçildi. Beykoz Vakfı 11. Olağanüstü Kongre’nin Divan Başkanlığı’nı Zeki Şen, Divan Başkan Yardımcılığını ise Halit Beyazıt, Müjgan Uç ve Atay Nayır paylaştı.

Kongre’de; Sevgi Sabancı, Coşkun Tuna,  MHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler, Bağımsız Beykoz Belediye Başkan Adayı Hamit Olgun Şaban Tören’i yalnız bırakmayan isimlerden oldu.

Beykoz Vakfı’nın yönetim kurulu değişik isimlerden oluşurken, kongre önce saygı duruşu ve sonrasında İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okundu, onaylandı. Bütçeler okunup onaylanırken son olarak seçime geçildi. 64 kişinin oy kullandığı seçimde tek listeyle giren Şaban Tören, Beykoz Vakfı’nın başkanı seçildi. Başkan Şaban Tören, bu vakfın ilk kurucusu olduğunu ve 13 yıldan beri de başkanlığını sürdürdüğünü ifade ederek, aslında bu dönem bırakmayı düşündüğünü de sözlerine ekledi. Tören; Beykoz Vakfı’nı kültür ve sanat etkinliklerinde daha üst düzeye getirmek için ellerinden geleni yapacağını da vurguladı.

Basına dağıtılan Beykoz Vakfı bünyesindeki sanatsal etkinlikler şu şekildedir;

BEYKOZ VAKFI TİYATROSU

R.Sinan Akbaşak Genel Yayın Yönetmenimiz yönetiminde faaliyetlerine 16. yılında olmasının verdiği onurla bünyesine 40 öğrenci almış ekim ayinin İlk haftasında çalışmalarına başlamıştır. Temel felsefe olarak öğrencilerine öğrenmeyi öğretmeyi ve özgüven gelişimini sağlamayı hedef edinen Beykoz Vakfı tiyatrosu bu uğurda İstanbul sınırlarını aşarak Türkiye çapında bilinir olmuştur.

BEYKOZ VAKFI KÜÇÜK KEMANCILAR

2007 yılında Bengü Efsen İle başlayan ve devam eden keman derslerimiz, kursumuza katılan öğrencilerimizden oluşan Küçük Kemancılar Müzik Grubu’muzun çalışmaları, aralıksız olarak 7 yıldır devam etmektedir

BEYKOZ VAKFI GENÇLİK ORKESTRASI

Vakfımızda başarı ile çalışmalarına devam eden diğer bir grubumuzda Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası’ dır. Beykoz Vakfı’n da keman çalmaya başlayan İlk öğrencilerimizden oluşan grubumuz, çalışmalarına hızla devam etmektedir.

BEYKOZ VAKFI TÜRK MÜZİĞİ KOROSU

Koromuz Halkla İlişkiler müdüremiz Kadriye Tören ve Rahmetle andığımız Metin Birgören tarafından yaklaşık 10 yıl önce kurulmuş halen çalışmalarına devam etmektedir. Türk müziğine gönül veren bir çok Beykoz’lu arkadaşımızın, yıllardır severek katıldıkları nota, solfej ve repertuar eğitimlerimizde verildiği çalışmalarımız sene de 2 defa yaptığımız konserlerimizle daha da anlam kazanmakta ve Beykoz halkı tarafından beğeni ile takip edilmektedir.

BEYKOZ VAKFI 11.OLAGAN ÜSTÜ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

ŞABAN TÖREN

MESUT ARSLAN

NİHAL KAYA

SAVAŞ KOMBAN

ALİ İLKER BAŞTAN

HASAN MERT KAYA

ALİ FUAT SARIHAN

MEHTAP ŞAHİN

LÜTFÜ ALACAOĞLU

TARIK ÇOŞKUN

ARZU TAMER

Beykoz Vakfı, yine 'Şaban Tören'le yola devam' dedi
Bizi Takip Edin