Beykoz Vakfı’nda anlamlı anneler günü kutlaması!

Beykoz Vakfı, geleneksel anneler günü kutlamasını gerçekleştirdi. Anneleri ile bir araya gelen Vakıf öğrencileri, hayatlarının bu en anlamlı varlıklarına sevgilerini dile getirerek, çiçekler takdim ettiler!

Beykoz Vakfı, geleneksel hale getirdiği anne

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Vakfı, geleneksel anneler günü kutlamasını gerçekleştirdi. Anneleri ile bir araya gelen Vakıf öğrencileri, hayatlarının bu en anlamlı varlıklarına sevgilerini dile getirerek, çiçekler takdim ettiler!

Beykoz Vakfı, geleneksel hale getirdiği anneler günü kutlamasını gerçekleştirdi. Etkinlikte anneleri ile bir araya gelen Vakıf öğrencileri, hayatlarının bu en anlamlı varlıklarına duygularını dile getirerek, çiçekler takdim ettiler!

Bir taş ile iki kuş!

Beykoz Vakfı tiyatro eğitmeni Sinan Akbaşak’ın drama öğrencileri, annelerine takdim edecekleri çiçekleri tek tek sahneye dizdiklerinde ortam adeta bir çiçek bahçesine döndü.   Öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları da gözlerden kaçmadı!

Tiyatro eğitmeni Sinan Akbaşak, bir yandan annelerin bu anlamlı gününü kutlarken, diğer yandan da çocukların sahne üzerinde konuşma ve duygusal anlarda ifade yeteneklerinin  gelişmesine bir olanak sunmak suretiyle aslında bir taş ile iki kuş birden vurmuş oldu!

Sinan Akbaşak: Kadın, ödüllendirilmiş bir canlı

Açılış konuşmasını yapan eğitmen Sinan Akbaşak, halihazırda dokuzuncusunu gerçekleştirdikleri etkinlik ile ilgili olarak şunları söyledi: “ Bu program çok duygulu olur hep; biraz gözyaşı dolu olur. Ama gözyaşları başka türlü olmasın, böyle olsun!”

Akbaşak, anneler gününe ilişkin duygularını ise şu sözler ile ifade etti: “ Yaş 60’a dayansa da annemizin yanında onun çocuğuyuz. Yanında kendimi en genç ve en cıvıl cıvıl hissettiğim insan, annemdir. Annelik farklı bir şey. Kadın ve erkek farklı özellikte yaratılmış. Kadın, ödüllendirilmiş bir canlı bence. Ödüllendirilmesi, evlat sahibi olabilmesinden.”

Beykoz Vakfı’nın emektar öğretmeni, konuşmasının sonunda annelere “çocuklarıyla birlikte her zaman güzel şeyler yaşamaları ve onlar ile gurur duymaları” temennisinde bulundu.

Gizem’den annesine: O benim her şeyim!

Sinan Akbaşak’ın ardından sıra, heyecan ile bekleyen ve salonda bulunan annelerinin gözlerinin içine bakan çocuklara geldi!

Küçüklere örnek olması için yaşça daha büyük eski öğrenciler, ilk konuşmaları yaptılar. Salonda bulunan annesi Eda’ya seslenen Gizem Seskir, bakın ne dedi: “ O benim her şeyim. Arkadaşım, sırdaşım. O kalbimde. Ona çok çiçek aradım. Dünya’nın en güzel çiçeği o.”

Gizem, daha sonra sahnedeki çiçeği eline alarak, öpücükler eşliğinde annesine takdim etti.

Ezgi: Hayattaki tek gerçeğim

Büyükler grubundan Ezgi de annesine hitaben şunları söyledi: “ Annem benim hayattaki tek gerçeğim. Annem, babam, sırdaşım. Onu çok seviyorum! Anneciğim, günün kutlu olsun!”

Doğa: Melek annem!

“Bütün annelerin anneler gününü kutluyorum Ben annemi çok seviyorum ve inanıyorum ki, o da beni çok seviyor. Anneler günün kutlu olsun melek annem!”

Ada, annesi için şarkı söyledi

Salonda bulunan tüm annelerin anneler gününü kutlayan Ada ise, annesi için bir şarkı okuduktan sonra, şiir okumayı da ihmal etmedi ve şiirinde, ‘ annem burada olsun bana bir şey olmaz’ dedi.

Kerem: Buradan bir şey söylemek çok zor!

Kerem ise oldukça duygulandı ve sahne üzerinde duygusal bir açıklama yapmanın zorluğunu bakın nasıl ifade etti: “Onu çok seviyorum. Buradan bir şey söylemek çok zor!”

Belce: Evine tapan anne!

Annesi için yazdığı şiiri okuyan Belce, ‘hiç pes etmedi, evine tapan anne, işleri yapan anne’ dizeleriyle herkese gözlemlerini başarılı bir şekilde satırlara dökebildiğini de ıspatlamış oldu!

Can, ağlamamak için kafasını çevirdi

Minik Can ise, “ ben annemi çok seviyorum” dedikten sonra, sesinin titremeye başlaması ve gözlerinin de nemlenmesi üzerine kafasını sahneden çevirip çevirmeme konusunda ciddi bir mücadele içine girişti!

Bu arada Can’ın annesine hediye ettiği çiçeğin saksısını kendi elleriyle süslediğini de hatırlatalım!

Gökhan, çiçeğini Nurten Teyzesi’ne verdi

Annesi etkinliğe katılamayan Gökhan ise, çiçeğini öğretmeni Sinan Akbaşak’ın eşi sevgili Nurten teyzesine hediye etti.

Yuşa: Yaz günü gibi gözlerin

Yuşa da annesi Elif için yazdığı şiiri okudu: “Yaz günü gibi gözlerin, Serçe gibi sözlerin. Beni büyüten besleyen, benim güzel anneciğim…

Senin güzel ellerin, Sakın dert görmesin. Bugün anneler günü, Benim güzel anneciğim.”

Anneler gününüz kutlu olsun!

Beykoz Güncel Haber olarak tüm annelerimizin geçmiş anneler gününü kutluyor ve onlara uzun ömürler diliyoruz; yaşamlarını yitirmiş olan annelerimize de rahmetler olsun.

 Haber: Arzu Başlantı

Beykoz Vakfı’nda anlamlı anneler günü kutlaması!
Bizi Takip Edin