Beykoz Vakfı'nda hedef her güne bir etkinlik

Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu, Beykoz'daki basın mensuplarını ağırladı.

Beykoz Vakfı binasında öneri ve projelerin paylaşıldığı kahvaltı programına Beykoz Vakfı Başkanı Ali Zengin, Yönetim Kurulu üyeleri, belediye başkan danışmanları ve yerel basın…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu, Beykoz’daki basın mensuplarını ağırladı.

Beykoz Vakfı binasında öneri ve projelerin paylaşıldığı kahvaltı programına Beykoz Vakfı Başkanı Ali Zengin, Yönetim Kurulu üyeleri, belediye başkan danışmanları ve yerel basın mensupları katıldı.

Vakıf Başkanı Ali Zengin, katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür ederek, vakfın eski ve yeni durumunu karşılaştırarak, tarihçe hakkında bilgi verdi.

Zengin, “Vakfımızın eksikliklerini bir bir tespit ettikten sonra karar aldık ve Beykoz Belediye Başkanlığı’na Beykoz Vakfı ve Beykoz Belediyesi işbirliği teklifinde bulunduk. Bu karar Başkanlık makamınca ve meclis kararıyla kabul edildi ve 2 kurumla işbirliği protokolü imzalandı. O günden bu yana vakıfta bir dizi değişim yaptık. Sizin önerileriniz bizim için çok değerli. Yönetim kurulumuzla birlikte Beykoz için her türlü yeni proje ve teklifleri değerlendirmeye hazırız. Bu bina 90 küsür yıllık bir yer. Adliye, Maliye, Mal Müdürlüğü görev yapmış. Değişime uğrayan bina, 1995’ten bu yana ise Beykoz Vakfı’nın uhdesinde. Denize olan yakınlığı ve teraslı olan bina zamanla yıpranmış. O nedenle buraya çok emek sarfettik. Bu konuda ve her daim Beykoz Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in çok büyük desteğini gördük. Katkılarından dolayı Belediye Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Beykoz Vakfı Başkanı Ali Zengin: “Her güne bir kültür etkinliği”

Zengin, binayı hiç boş bırakmak istemediklerini, o nedenle her güne bir eğitim kültür sanat faaliyeti koyduklarını söyleyerek, Alanında uzman eğitmenlerin verdiği resim, ritm- müzik, tiyatro, halk oyunları, drama kurslarına her yaştan katılımın olduğunu ve aktif olarak sürdürülen bu çalışmalara sanatsever ilçe sakinlerini beklediklerini kaydetti. Vakfın kütüphanesini baştan aşağı yepyeni ve klasik eserlerle yenileyerek 20 kişilik bir eğitim sınıfı haline getirdiklerini de belirten Zengin, diksiyon, satranç, işaret dili derslerini ise yakında açmayı planladıklarını söyledi.

Okuma Yazma Seferberliği’ne Destek

Zengin, Beykoz’da 7 bin 500 kişinin okur-yazar olmadığını öğrendiklerini belirterek,  Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi desteğiyle, ‘Haydi Beykoz, Okur Yazar Olmayan Kalmasın’ sloganına kendilerinin de destek vererek vakıf bünyesinde de eğitimlere başlanacağını ifade etti.

Programın sonunda katılımcılar karşılıklı soru cevap ve önerilerini dile getirdi.

Beykoz Vakfı'nda hedef her güne bir etkinlik
Bizi Takip Edin