Beykoz Vergi Dairesi Tahsilat Veznesi açıldı

Ümraniye'ye taşınan Beykoz Vergi Dairesi, mükelleflere daha hızlı hizmet vermek amacıyla Beykoz'da Tahsilat Veznesi açtı.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın 5345 sayılı Kuruluş Kanunu uyarınca kurulan vergi dairesi başkanlıklarında mevcut vergi dairele

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ümraniye’ye taşınan Beykoz Vergi Dairesi, mükelleflere daha hızlı hizmet vermek amacıyla Beykoz’da Tahsilat Veznesi açtı.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 5345 sayılı Kuruluş Kanunu uyarınca kurulan vergi dairesi başkanlıklarında mevcut vergi dairelerinin mümkün mertebe tek bir vergi dairesi başkanlığı altında toplanması öngörülürken, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’nda da (İVDB) bu kapsamda 11 tane ‘uygulama grup müdürlüğü’ kuruldu ve mevcut vergi dairelerinin tamamı bu uygulama grup müdürlüklerinin altında toplandı. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Beykoz Vergi Dairesi de Ümraniye’ye taşınmıştı.

Yapılan girişimler neticesinde Beykoz Kaymakamlığı Şehit Halis Demir Kampüsü içerisinde yer alan Mal Müdürlüğü’nde Vergi Dairesi Tahsilât Veznesi açıldı. Tüm tahsilatların yapılacağı veznede, vergi ödemelerinin tamamı, bilgilendirilme ve basit yazışma işlemleri ile yakın zamanda beyanname alınabileceği de belirtildi.

Gerçekleştirilen açılışa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ümraniye Uygulama Grup Müdürü Mustafa Yalçın, Beykoz Vergi Dairesi Müdürü Ali Mendilli ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ve mahalle muhtarları ile birim müdürleri katıldı.

Ümraniye Uygulama Grup Müdürü Mustafa Yalçın yapmış olduğu konuşmasında Vergi Dairesi Başkanı ile muhtarların yaptığı görüşmeler neticesinde konunun ehemmiyeti açısından Ankara’dan da tescilini sağladıklarını söyledi. Halkın yerinde hizmet almasını sağlayarak trafik çilesinden kurtarmayı amaçladıklarını ifade etti. 

Beykoz Vergi Dairesi Tahsilât Şube Şefi Yavuz Oğuz ise şubede tüm tahsilâtların, vergi ödemelerinin tamamının, bilgilendirilmelerin ve basit yazışma işlemlerinin hepsinin yapılabileceğini, yakın bir zamanda da beyanname alabileceklerini belirtti.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelibilek ise tahsilat veznesinin Beykoz’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek hayırlı olması temennilerinde bulundular.

Beykoz Vergi Dairesi Tahsilat Veznesi açıldı
Bizi Takip Edin