Beykoz veteranları ahde vefa turnuvasında buluştu

Ortaçeşme Stadında son derece anlamlı bir futbol turnuva organizasyonu ve açılış töreni vardı. Merhum Halil İbrahim Soyer adına arkadaşları tarafından “Veteranlar Futbol Turnuvası” düzenlendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ortaçeşme Stadında son derece anlamlı bir futbol turnuva organizasyonu ve açılış töreni vardı. Merhum Halil İbrahim Soyer adına arkadaşları tarafından “Veteranlar Futbol Turnuvası” düzenlendi. 

Ortaçeşmespor Futbol Takımında forma giyen, Beykoz Masterler SK Takımında görev yapmış ve sonrasında Ortaçeşme Masterler Takımının kurulması ile Bordo – Beyazlı ekipte zamanında yan yan oynayan Halil İbrahim Soyer’in vefatı sevenlerini üzmüştü. Halil İbrahim Soyer adına arkadaşları tarafından “Veteranlar Futbol Turnuvası” düzenlendi.

Turnuvanın açılış programında Halil İbrahim Soyer’in eşi ve çocukları ile babası, Beykoz Futbol Takımı eski Futbolcularından Lütfü Soyer, Soyer ailesinin yakın ve akrabaları etkinliğe katılım sağladı.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir, Beykoz Masterler SK Başkanı Zafer Baş ve Beykoz Futbol Takımı oyuncusu Recep Gürbaşak, Halil İbrahim Soyer’in ailesine Beykoz Masterler SK Takımında çekildiği fotoğrafları çerçeve halinde takdim ettiler.

EFSANE ŞÖHRETLERİN MAÇI YAĞMUR ALTINDAN OYNANDI

Ortaçeşme Stadında Halil İbrahim Soyer adına düzenlenen “Veteranlar Futbol Turnuvası” maçları açılış haftasında özel bir gösteri müsabakası vardı. Paşabahçe ve Beykoz Takımlarında değişik sezonlarda görev yapan efsaneleşmiş isimler tam anlamı ile futbol resitali sunarken, tribünlerden hak ettikleri alkışı fazlası ile aldılar.

Beykoz takımında, Celalettin Kızılyamaç, Kerim Çelebi, İhsan Eken, Hasan Aydın, Lütfü Soyer, Zafer Baş, Hasan Reis ve Sarı-Siyahlı takımın eski Teknik Direktörü Dinçay Atmaca, Engin Bayram, Cem Karaca, Günaydın Baş, Hakkı Baş yer aldı.

Ortaçeşme Şöhretler Takımında ise Fahri Yalçın, Metin Aksu, Oktan Beceren, Selman Çolak, Alpaslan Özgül, Menderes Türkoğlu, Bülent Soner, Halil İbrahim Soyer’in kuzeni ve Gümüşsuyuspor, Rüzgarlıbahçespor Kadınlar Futbol Takımında da görev yapan Sanem Yılmaz vardı.

Maçı saha kenarından takip edenler arasında renkli ve tanınmış simalar vardı. Beykoz Futbol Takımının efsane futbolcularından Takoz Lakaplı Recep Gürbaşak, Beykoz 1908 eski Teknik Direktörlerinden Mustafa Ülker ve etkinliğe sonradan yetişebilen Şenol Fidan dikkat çeken diğer isimler oldu. Halil İbrahim Soyer’in babası Lütfü Soyer, ilk yarıda forma giyerken, oyundan çıkıp yerini başka arkadaşına bıraktığı anda tribünlerden yoğun bir alkış sesi yükseldi.

PAŞABAHÇE MASTERLER 80 – ORTAÇEŞME MASTERLER: 3-2  

Ortaçeşme Stadında tam bir futbol ziyafeti yaşatan maçı Paşabahçe Masterler 80 Takımı 3-2 kazandı. Her iki takımda üst düzey isimlerin olması ortaya seyir zevki yüksek bir futbol çıkardı. Paşabahçe Masterler 80 Takımında Süper Lig deneyimli Fatih Şen ve Eren Aydın gibi ismin olması dikkatlerden kaçmadı. Maçın ön plana çıkan isimleri ise Ortaçeşme Masterler Takımından Eren Akyıldız ile Paşabahçe Masterler 80 Takımından Özkan Doğan oldu.

ÇOTANAKLAR 28 MASTERLER – BEŞYÜZEVLER SK MASTERLER: 2-1

Halil İbrahim Soyer anısına düzenlenen “Veteranlar Futbol Turnuvası”nda,  günün ikinci maçında Çotanaklar 28 Masterler ile Beşyüzevler Masterler takımları karşı karşıya geldiler. Karşılaşmada gerilimli anlar yaşanırken 3 kırmızı kart çıktı. Maçı, Beykoz temsilcisi olan Çotanaklar 28 Masterler Takımı 2-1 galip kapattı. Maçta Çotanaklar 28 Masterler Takımından Mustafa Toksoy ile Beşyüzevler Masterler Takımından Orhan ve Eyüp gördükleri kırmızı kartların ardından oyun dışı kaldılar.

Beykoz veteranları ahde vefa turnuvasında buluştu
Bizi Takip Edin