Beykoz yasta İBB eğlence peşinde

Demografik yapısı itibariyle nüfusun nerdeyse yarısından fazlası sel mağduru Kastamonu ve Sinopluların oluşturduğu Beykoz’da, İBB’nin gerçekleştirdiği konser tepki çekti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demografik yapısı itibariyle nüfusun nerdeyse yarısından fazlası sel mağduru Kastamonu ve Sinopluların oluşturduğu Beykoz’da, İBB’nin gerçekleştirdiği konser tepki çekti.

https://www.youtube.com/watch?v=-EsY3KzvvcY***

Türkiye’nin güneyinde orman yangınları ile mücadele sürerken, Karadeniz’deki sel felaketi büyük hasara yol açtı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) Batı Karadeniz’deki sele ilişkin yapılan açıklamada Kastamonu’da 60, Sinop’ta 9, Bartın’da ise bir kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Demografik yapısı itibariyle nüfusun nerdeyse yarısından fazlasını sel mağduru Kastamonu ve Sinopluların oluşturduğu Beykoz’da dün yaşanan olay tepkilere neden oldu.

GÜN BOYU CANLI MÜZİK 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Kültür AŞ tarafından Kanlıca’da “Sahnem İstanbul” adı altında gün boyu canlı müzik etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik, Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketinin ardından komşularının yaralarını sarmak üzere harekete geçen Beykozluları rahatsız etti. 

İBB tarafından Kanlıca Meydanı’nda organize edilen ve bu acılı günlerde gerçekleştirilen konser eğlencesine tepkiler yükseldi.

HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ EĞLENDİLER

Devlet ile milletin el ele verdiği bu günlerde olaya şahit olan bir Twitter kullanıcısı görüntüleri paylaşarak şu ifadeleri kullandı;

“Sn Başkan Ekrem İmamoğlu Beykoz nüfusunun büyük kısmını Kastamonu ve Sinopluların oluşturduğu yerde, herkes komşularının yaralarını sarma gayreti içerisindeyken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kanlıca’da yaptığı bu müzik yayını bence hiç uygun olmadı. Birçok belediye gibi sizde erteleyebilirdiniz.”

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Beykoz’da sergilenen bu konsere vatandaşlar tarafından tepkiler yağdı.

Önder Dayı isimli bir Twitter kullanıcısı ise görüntülere, “İstanbul şeysi ; Seçim zamanı olsa, sel felaketinde şehit olanlara mevlüt bile okuturdu.” şeklinde yanıt verdi. 

Fatma Dutkun isimli kullanıcı, “Onda ruh yok duygu yok İstanbul’da sel olur tatile gider Elazığ’da deprem olur Erzuruma kaymaya gider başkasının acısı onu ilgilendirmiyor demek ki ben keyfime bakarım diyor ölen ölür kalan sağlar bizimdir zihniyeti çok görmemek lazım bu makama hizmet için değil keyif için gelmiş.” dedi.

Beykoz yasta İBB eğlence peşinde
Bizi Takip Edin