Beykoz yeni bir tiyatro sahnesine kavuştu

Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi çalışmasıyla Nezihe Muhiddin Sahnesi faaliyete geçti.

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Beykoz Şubesi temsilcileri, yerel basın mensuplarıyla Kavacık SaklıBahçe'de düzenlediği kahvaltılı toplantıda Nezihe Muhittin Sahnesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi çalışmasıyla Nezihe Muhiddin Sahnesi faaliyete geçti.

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Beykoz Şubesi temsilcileri, yerel basın mensuplarıyla Kavacık SaklıBahçe’de düzenlediği kahvaltılı toplantıda Nezihe Muhittin Sahnesi hakkında bilgi verdi.

Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi bir ilki gerçekleştirerek şube içinde bulunan çok amaçlı salonunu, tiyatro, mini konser, kısa film gibi çeşitli sanatsal etkinlik ve eğitici programların gerçekleştirilebileceği bir cep salonu olarak faaliyete geçirdi.

Hem derneğin bütçesine katkı sağlamak hem de Beykozlu vatandaşları sanatla buluşturmak amacıyla kurulan Nezihe Muhiddin Sahnesi, 55 kişilik seyirci kapasitesine sahip. Beykozlu sanatseverlere kaliteli sanatla buluşturmak hedefiyle Ekim ayı takviminde her hafta Cuma günü itibarıyla hafta sonunu kapsayan etkinlikler düzenlenecek.

 ‘Beykozumuzu yeni bir sahne ile taçlandırıyoruz’

Beykoz çocuğu olduğunu belirten ve Beykoz’un insanına sanatla ulaşabilmek amacında olduğunu dile getiren TKB Beykoz Şube Kurucusu ve Başkanı Sevtap Çapan, şunları ifade etti: “İlçeme, ilçemin kadın, erkek, çocuk, genç tüm insanlarına sanatla ulaşabileceğimize inanıyorum. Tüm tecrübe, bilgi ve birikimimi kullanarak şubemizin gelir düzeyini yükseltmek için çalışmaktayım. Bu fikirle yola çıktık. Çünkü bizlerden burs talep eden gençleri geri çevirmek, başka bir şubeye yönlendirmek benim ve tüm Yönetim Kurulu Üyelerimizin canını acıtıyor. Ne mutlu ki, kurucumuz Nezihe Muhiddin ile ilgili son zamanlarda pek çok iyi gelişme var. Adına kitaplar yazılıyor, dergiler sayfalarında yer veriyor, bu sene Muhiddin’in konu edildiği bir belgesel çekiliyor. Biz de Türk Kadınlar Birliği Beykoz şubesi olarak onun hatırasını yaşatmak, kadınlara sağladığı katkıları daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla, salonumuzu Nezihe Muhiddin adıyla, Beykoz’umuzu yeni bir sahne ile taçlandırıyoruz

Nezihe Muhiddin Sahnesi Ekim Ayı Etkinlik Takvimi

Beykoz yeni bir tiyatro sahnesine kavuştu
Bizi Takip Edin