Beykoz yeni parklarıyla mutlu

Beykoz’da mutlu kent vizyonu doğrultusunda, 7’den 70’e tüm ilçe sakinlerine keyifle vakit geçirebilecekleri bakımlı ve huzurlu mekânlar sunan yeni parklar ilçeye güzellik, sosyal hayata canlılık katıyor.  
  • 9.11.2023 13:54:12

Beykoz Belediyesi tarafından çocukların park ve oyun alanı ihtiyacını karşılamak, büyüklere yemyeşil ve nezih sosyal alanlar kazandırmak amacıyla ilçeye kazandırılan parklar modern tasarımları ve çevre düzenlemeleriyle göz dolduruyor.  

“5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” parolasıyla merkezden köylere 37 yeni park kazandırılırken toplam park sayısı da 159’a ulaştı.

Yapımı tamamlan yeni parklar çocukların güvenle koşup oynaması için modern oyun üniteleriyle donatılırken, büyükler için yemyeşil yürüyüş, gezinti ve spor alanları hazırlanıyor.  

ÇAVUŞBAŞINA RENGARENK VE BÜYÜK BİR PARK

Çavuşbaşı’na prestij ve hareketlilik getiren Çiftlik Meydan Düzenleme Çalışması kapsamında, mahallenin merkezinde sosyal hayatın capcanlı yaşandığı rengârenk ve büyük bir park yapıldı.  

Her yaştan ilçe sakini düşünülerek hazırlanan alanda 8 bin 506 m2’lik yeşil alan ve 2 bin 500 m2’lik sert zemin çalışması yapıldı. Bin 714 m2’lik çocuk oyun parkı modern oyun gruplarıyla donatıldı, gençler için 755 m2’lik basket sahası kuruldu.