Beykoz yeni parklarıyla mutlu

Beykoz’da mutlu kent vizyonu doğrultusunda, 7’den 70’e tüm ilçe sakinlerine keyifle vakit geçirebilecekleri bakımlı ve huzurlu mekânlar sunan yeni parklar ilçeye güzellik, sosyal hayata canlılık katıyor.  

Beykoz yeni parklarıyla mutlu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından çocukların park ve oyun alanı ihtiyacını karşılamak, büyüklere yemyeşil ve nezih sosyal alanlar kazandırmak amacıyla ilçeye kazandırılan parklar modern tasarımları ve çevre düzenlemeleriyle göz dolduruyor.  

“5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” parolasıyla merkezden köylere 37 yeni park kazandırılırken toplam park sayısı da 159’a ulaştı.

Yapımı tamamlan yeni parklar çocukların güvenle koşup oynaması için modern oyun üniteleriyle donatılırken, büyükler için yemyeşil yürüyüş, gezinti ve spor alanları hazırlanıyor.  

ÇAVUŞBAŞINA RENGARENK VE BÜYÜK BİR PARK

Çavuşbaşı’na prestij ve hareketlilik getiren Çiftlik Meydan Düzenleme Çalışması kapsamında, mahallenin merkezinde sosyal hayatın capcanlı yaşandığı rengârenk ve büyük bir park yapıldı.  

Her yaştan ilçe sakini düşünülerek hazırlanan alanda 8 bin 506 m2’lik yeşil alan ve 2 bin 500 m2’lik sert zemin çalışması yapıldı. Bin 714 m2’lik çocuk oyun parkı modern oyun gruplarıyla donatıldı, gençler için 755 m2’lik basket sahası kuruldu.

İlçe sakinlerinin spor ve sağlıklı yaşamla buluşması için bin 50 metre yürüyüş yolu, 450 metre bisiklet yolu ve 823 m2’lik fitness alanı kuruldu. Çiftlik Parkı’nın içinde kent estetiğine uygun ahşap oturma üniteleri bank ve pergolalar da yerini aldı.

YENİMAHALLE NEŞEYLE DOLDU

Beykoz’un en büyük ve kalabalık yerleşim yerlerinden Yenimahalle’ye kazandırılan 65. Yıl Parkı’yla çocuklar neşeyle doldu. 

Mahallenin merkezinde konumlanan bin 186 m2 büyüklüğündeki park, kuleli oyun üniteleri, salıncak ve tramboliniyle çocuklara gönüllerince eğlenme fırsatı sunarken anne ve babalar için oturma üniteleri ve dinlenme alanları yapıldı.

Park çevresine sporseverler için fitness aletleri de yerleştirildi.

RÜZGARLIBAHÇE’YE DEREBOYU PARKI

Rüzgarlıbahçe Mahallesi’nde yapılan Dereboyu Parkı’yla çocuklar güvenle koşup oynayabilecekleri yem yeşil bir alana, büyükler düzenli yürüyüş yollarına kavuştu. 

Projesi bin 678 m2 alanda hazırlanan parkta, çocuk oyun ve tırmanma üniteleri, kamelyalar, oturma grupları, spor aletleri yer alıyor. Mekân bin 73 m2 yeşil alan düzenlemesiyle mahalle sakinlerine güzel anlar sunuyor.  

Parkta gençler için 60 m2 büyüklüğünde bir de basketbol sahası yer alıyor.

FATİH KARANFİL SOKAK PARKI

Fatih Mahallesi’nde küçük ilçe sakinlerinden gelen talep üzerine yapılan Karanfil Sokak Parkı’yla ilçede çocuk cıvıltılarıyla dolu bakımlı ve yeni bir alan daha kazanıldı.

Toplam bin 250 m2 alan üzerinde kurulan park, çocuk oyun üniteleri ve yeşil alan düzenlemeleriyle güzelleşti.

Çocuk ve gençlerin sağlıklı gelişimleri için alana basket sahası da kuruldu.

 

Beykoz yeni parklarıyla mutlu
Bizi Takip Edin