Beykoz Yöre Buluşmaları’nda hemşehriler kaynaşıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Anadolu’dan 113 yöre ve köyün özel belgesellerle tanıtıldığı, ilçe sakinlerinin kaynaştığı  “Beykoz Yöre Buluşmaları” Giresun’un kemençe havalarıyla ünlü güzel ilçesi Görele’ye ev sahipliği yaptı.   

Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki birlik ve beraberlik güçlendiren yöre buluşmalarının 12. gecesinde Görele İlçesi ile Dikmen, Karadere, Kaleköy, Koyunhamza köylerinden hemşehriler bir araya geldi.

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkan Yardımcısı Coşkun Türk, meclis üyeleri ile köy dernek başkanları katıldı.

Beykozlu Giresunluların memleket özlemi giderdiği gecede ilk olarak davetlilere kokteyl ikram edildi. Programa iştirak eden hemşehrileriyle yakından ilgilenen Başkan Murat Aydın misafirleriyle ata topraklarına dair sohbet etti.

Kokteyl sonrasında gösterimi yapılan “Beykoz’un Renkleri Belgesel” inden ise perdeye sıcacık memleket manzaraları yansıdı.

Gecede ilçe sakinlerine hitap eden Başkan Murat Aydın, yöre buluşmalarıyla, ata topraklarıyla bağı artırmanın yanı sıra ülkeye, devlete, millete ve bayrağa olan aidiyeti tazelemek ve güçlendirmek istediklerini belirterek belgesellerin hazırlanmasında emeği geçen herkese ve buluşmalara katılan tüm derneklere teşekkür etti.

Beykoz’un Renkleri Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

Beykoz Yöre Buluşmaları, ilçede Kastamonu’dan temsilcisi bulunan köylerin tanıtımıyla devam edecek.

 

Beykoz Yöre Buluşmaları’nda hemşehriler kaynaşıyor
Bizi Takip Edin