Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz Yöre Buluşmaları’nda hemşehriler kaynaşıyor

Beykoz’da Anadolu’dan 113 yöre ve köyün özel belgesellerle tanıtıldığı, ilçe sakinlerinin kaynaştığı “Beykoz Yöre Buluşmaları” Giresun’un kemençe havalarıyla ünlü güzel ilçesi Görele’ye ev sahipliği yaptı.

Beykoz’da Anadolu’dan 113 yöre ve köyün özel belgesellerle tanıtıldığı, ilçe sakinlerinin kaynaştığı  “Beykoz Yöre Buluşmaları” Giresun’un kemençe havalarıyla ünlü güzel ilçesi Görele’ye ev sahipliği yaptı.   

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda hemsehriler kaynasiyor 8369

Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki birlik ve beraberlik güçlendiren yöre buluşmalarının 12. gecesinde Görele İlçesi ile Dikmen, Karadere, Kaleköy, Koyunhamza köylerinden hemşehriler bir araya geldi.

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkan Yardımcısı Coşkun Türk, meclis üyeleri ile köy dernek başkanları katıldı.

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda hemsehriler kaynasiyor 3244

Beykozlu Giresunluların memleket özlemi giderdiği gecede ilk olarak davetlilere kokteyl ikram edildi. Programa iştirak eden hemşehrileriyle yakından ilgilenen Başkan Murat Aydın misafirleriyle ata topraklarına dair sohbet etti.

Kokteyl sonrasında gösterimi yapılan “Beykoz’un Renkleri Belgesel” inden ise perdeye sıcacık memleket manzaraları yansıdı.

galeri isbeykoz yore bulusmalari nda hemsehriler kaynasiyor 8132

Gecede ilçe sakinlerine hitap eden Başkan Murat Aydın, yöre buluşmalarıyla, ata topraklarıyla bağı artırmanın yanı sıra ülkeye, devlete, millete ve bayrağa olan aidiyeti tazelemek ve güçlendirmek istediklerini belirterek belgesellerin hazırlanmasında emeği geçen herkese ve buluşmalara katılan tüm derneklere teşekkür etti.

Beykoz’un Renkleri Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

Beykoz Yöre Buluşmaları, ilçede Kastamonu’dan temsilcisi bulunan köylerin tanıtımıyla devam edecek.

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.