Beykoz Yöre Dernekleri demokrasiye sahip çıktı

Beykoz'da Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimine tepki göstermek için 19 dernek yürüyüş düzenledi.

Beykoz'da toplanan 19 derneğin yöneticileri ve üyeleri, FETÖ aleyhine sloganlar atarak Beykoz Merkez'den Belediye Meydanı'na yürüdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) askeri darbe girişimine tepki göstermek için 19 dernek yürüyüş düzenledi.

Beykoz’da toplanan 19 derneğin yöneticileri ve üyeleri, FETÖ aleyhine sloganlar atarak Beykoz Merkez’den Belediye Meydanı’na yürüdü. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın da katıldığı yürüyüşte yöre derneklerinin haricinde Beykoz Kızılay Derneği de yer aldı. Dernek yöneticileri ellerinde “Vatan namustur. Demokrasi vazgeçilmezimizdir” pankartı yer alırken yürüyüş boyunca binlerce vatandaş çeşitli sloganlar attı.

Belediye Meydanı’nda dernekler adına basın açıklaması yapan Batumlular Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç şunları söyledi;

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz üzerinde oynanan çirkin oyunların alet olan güzide ordumuzun içindeki hainlerin de ulunduğu bu saldırılar, cansiperane şekilde canlarını hiçe sayarak gözünü kırpmadan bu vatan uğruna canlarını feda eden demokrasi şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz.

Bu menfur saldırıların arkasındaki küresel güçler ve onlar ile beraber hareket eden FETÖ/PYD terör örgütünü İl ve Bölge Dernekler Birliği adına lanetliyor ve kınıyoruz.

Anlı şanlı tarihimizi birçok destanı doludur. Milletimizin göstermiş olduğu “milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma mücadelesi” de milletimizin yazmış olduğu şanlı destanlarımızdan biri olarak demokrasi şehitlerimiz ile birlikte tarihinin beyaz sayfalarına altın harflerle yazılacaktır. Vicdandan yoksun bu vatan hainlerini de milletimiz tarihin siyah sayfalarına gömecektir.

İl ve Bölge Dernekler Birliği olarak bizler sonuçları ne olursa olsun nereye kadar gidecekse gitsin Devletimizin, Hükümetimizin, Milletimizin ve demokrasimizin yanında yer alacağımızı bildiririz.

Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanları boşaltın dediği ana kadar hep beraber milli iradeyi ve demokrasimizi savunacağımıza ve bu konuda asla geri adım atmayacağımızı İl ve Bölge Dernekler Birliği olarak bildiririz. Hep beraber ve omuz omuza bu hain menfur saldırılara son verene kadar meydanlardan çekilmeyeceğiz.

Beykoz Batum Havalisi Derneği

Beykozlu Giresunlular Derneği

Beykoz Samsunlular Derneği

Kastamonulular Dayanışma Derneği Beykoz Şubesi

Beykoz Kars Ardahan Iğdır Derneği

Artvinliler Kültür Ve Yardımlaşma Derneği

Beykoz Gümüşhaneliler Derneği

Beykozlu Ordulular Derneği

Sinop Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Beykoz Şubesi

Beykoz Tokatlılar Derneği

Beykoz Çankırılılar Derneği

Beykoz Bayburtlular Derneği

Beykozlu Erzurumlular Derneği

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği

Beykoz Sivaslılar Derneği

Beykozlu Rizeliler Derneği

Beykozlu Trabzonlular Derneği

Ardahanlılar Derneği

Türk Kızılayı Beykoz Şubesi

Beykoz Yöre Dernekleri demokrasiye sahip çıktı
Bizi Takip Edin