Beykoz’a 10 hattın vapur ücreti 5 kuruşa düşürüldü!

İstanbul’da, deniz ulaşımını yaygınlaştırmak ve trafik yükünü hafifletmek amacıyla Şehir Hatları vapurlarının ücreti, 31 Ağustos’a kadar saat 10:00-16:00 arasında 5 kuruşa düşürüldü.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da, deniz ulaşımını yaygınlaştırmak ve trafik yükünü hafifletmek amacıyla Şehir Hatları vapurlarının ücreti, 31 Ağustos’a kadar saat 10:00-16:00 arasında 5 kuruşa düşürüldü.

İBB, Şehir Hatları vapurlarında 31 Ağustos’a kadar, 10.00 – 16.00 saatleri arasında İstanbulluları 5 kuruşa taşıyacak. Uygulama ile deniz ulaşımını yaygınlaştırma ve esnek çalışma saatlerini teşvik etme amaçlanıyor. Karar bugün yapılan Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alındı.

10-16.00 SAATLERİ ARASINDA VAPURLAR 5 KURUŞ

Valilikle birlikte pandemi döneminde sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yolcu yoğunluğunun gün içerisine dağıtılması için çalışma yürüttüklerini dile getiren İBB Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, şunları kaydetti: “3 aylık bir dönem için 10.00-16.00 saatleri arasında şehir hatları vapurları 5 kuruşa indirildi. Sabah ve akşam zirve saatlerde yolculuk yapacak olan hemşerilerimizin bir bölümünün en azından gün içerisine kaydırılarak sabah saatlerinde yoğunluğun azaltılması amacıyla yapıldı. Aslında ücretsiz anlamına geliyor ama UKOME tarife belirlemek zorunda o yüzden 5 kuruş dedik. 3 ay sonra tekrar değerlendirilecek. Bunun şu önemi de var. Yaptığımız indirimin etkisini ölçme açısından da çok önemli. Bundan sonra alınacak kararlara da yol gösterecek. Talep elastikiyetini de ölçmüş olacağız.”

İSTİNYE – ÇUBUKLU ARABALI VAPUR HATTI GEÇERLİ DEĞİL

İndirimin uygulanacağı hatlar Beykoz – Eminönü, Üsküdar – Eminönü, Kadıköy – Eminönü, Kadıköy – Karaköy, Kadıköy – Beşiktaş ve üç iskeleden fazla uğramalı hatlar olarak belirlendi. Uygulama, “Adalar” ve “İstinye – Çubuklu Arabalı Vapur” hatlarında geçerli olmayacak.

Uygulamanın geçerli olduğu hatların tam listesi şöyle:

Üsküdar- Karaköy-Eminönü

Eminönü-Kadıköy

Boğaz Gidiş Geliş (Eminönü-Beşiktaş-Ortaköy-Emirgan-Paşabahçe-Beykoz)

Çengelköy-Beşiktaş-Eminönü

Karaköy-Kadıköy

Kadıköy-Karaköy-Eminönü

Üsküdar-Karaköy-Kasımpaşa-Fener-Balat-Hasköy-Ayvansaray-Sütlüce-Eyüp (Haliç Hattı)

Kabataş-Beşiktaş-Küçüksu

İstinye-Küçüksu

Kadıköy-Beşiktaş-İstinye-Sarıyer

Anadolu Kavağı-Rumeli Kavağı-Sarıyer

Çengelköy-Bebek-Kanlıca-İstinye

Anadolu Hisarı-Muhtelif İskele-Eminönü

Beykoz-Muhtelif Boğaz-Üsküdar- Kabataş

Sarıyer-Muhtelif Boğaz-Eminönü

Beykoz-Muhtelif İskele-Eminönü

Beykoz-Muhtelif İskele-Eminönü

Çengelköy-Beşiktaş-Eminönü

Çengelköy-Beylerbeyi-Beşiktaş-Eminönü

Eminönü- Beşiktaş- Arnavutköy- Emirgan- İstinye- Sarıyer- Rumeli Kavağı Kıyıya Paralel (Avrupa Yakası)

Üsküdar-Beylerbeyi-Çengelköy-Anadolu Hisarı-Kanlıca-Çubuklu- Paşabahçe-Beykoz-Anadolu Kavağı Kıyıya Paralel (Anadolu Yakası)

Bostancı-Karaköy-Kabataş

Powered by Froala Editor

Beykoz’a 10 hattın vapur ücreti 5 kuruşa düşürüldü!
Bizi Takip Edin