Beykoz'a 7/24 komple spor salonu hizmete açılıyor!

Yenilenen Beykoz R. Şahin Köktürk Spor Salonu ve kapalı yüzme havuzu hizmete açılıyor. 

Beykoz'da önemli bir spor yatırımı daha tamamlandı. İlçe sakinlerine modern tesislerde spor yapma olanağı sunmak üzere yenilenen R….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenilenen Beykoz R. Şahin Köktürk Spor Salonu ve kapalı yüzme havuzu hizmete açılıyor. 

Beykoz’da önemli bir spor yatırımı daha tamamlandı. İlçe sakinlerine modern tesislerde spor yapma olanağı sunmak üzere yenilenen R. Şahin Köktürk Spor Salonu ve kapalı yüzme havuzu hizmete açılıyor. 

Spor kenti olma yolunda hızla ilerleyen ilçede, önemli spor yatırımlarına imza atan Beykoz Belediyesi ilçe sakinlerinin spor olanaklarını artırmak üzere R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nun yenilenmesine de öncülük etti.

İBB Tesisler Müdürlüğü tarafından tadilatına başlanan R. Şahin Köktürk Spor Salonu yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, yenilenen spor salonu, sporcu odaları, kafeterya ve otoparkıyla ilçe sakinlerine kazandırıldı.

Mevcut spor salonu federasyonun standartlarına uygun yenilenen kompleksle ilçe modern ve bakımlı bir spor tesisine kavuştu. 

Nisan’da Hizmete Açılıyor

Kompleksin tadilat ve bakım çalışmaları kapsamında kapalı hale getirilen yüzme havuzu 25 m uzunluğunda, 2,5 m derinliğinde ve 6 kulvardan oluşuyor. Havuzda engelli ilçe sakinlerinin yararlanabileceği 1,5 metre derinliğinde bir alıştırma havuzu ve 0,5 metre derinliğinde çocuk havuzu bulunuyor.

Nisan ayında açılması planlanan yüzme havuzundan bay ve bayanlar ayrı günlerde yararlanabilecek.

Tesis modern ısıtma sistemiyle de konforlu bir hizmet standardı getirdi.

7/24 Komple Spor Salonu

Beykoz Belediyesi Spor Kulübü’nün müsabakalarına ev sahipliği yapan kompleksin kapalı spor salonu basketbol, voleybol ve hentbol maçlarına uygun standartlara getirildi. Ayrıca salonun zemini, tribünleri ve ısıtma sistemi yenilendi ve tavanı onarıldı.   

Kompleksin yenileme çalışmaları kapsamına 100 araçlık otoparkın yapımı ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

 Başkan Çelikbilek: “Beykoz Sporun Merkezi Olacak” 

Spor kenti olma yolunda ilerleyen Beykoz’da spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Beykozlu gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunmak adına sporu fazlasıyla önemsiyoruz. Görevde bulunduğumuz 5 yılda Beykoz’daki 19 amatör spor kulübüne 400.000 TL değerinde malzeme ve nakdi destek sağladık. Kulüplerin sahalarının bakım-onarım-yenileme işlemlerini üstlendik. Yaz ve kış spor okullarında 18 branşta 8.500 öğrenciye eğitim verdik. Beykoz’da şampiyonlar yetiştiriyoruz. Şahin Köktürk Spor Kompleksi çalışmaları da spora verdiğimiz desteklerden sadece biri. Yeni dönemde 60 milyon TL değerinde dev bir yatırım Beykoz’u bekliyor. Beykoz Arena adını verdiğimiz projemizle birlikte Beykoz, ulusal ve uluslar arası birçok müsabakaya ev sahipliği yapacak. Beykoz Arena’da 10.000 kişilik stadyum, 1.500 kişilik kapalı spor salonu ve 1.500 kişilik tam olimpik yüzme havuzu yer alacak. Bu projemizle birlikte Beykoz yeni dönemde sportif, ticari ve sosyal anlamda daha üst bir noktaya yükselecek” dedi.

Beykoz'a 7/24 komple spor salonu hizmete açılıyor!
Bizi Takip Edin