Beykoz’a Giresun Kültür ve Mesire Alanı yapılacak

Beykoz’da vatandaşlarla buluşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, çeşitli müjdeler verdi.
  • 9.05.2023 00:00:00

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Beykoz’da “Büyük Giresunlular Buluşması”nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Etkinliğe Bakan Kurum’un yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Hasan Turan ve Hulki Cevizoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Giresunlu ilçe belediye başkanları ile 40 dernek temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Murat Kurum: Beykoz’a Giresun Kültür ve Mesire Alanı yapılacak

“GİRESUNLULAR İÇİN KÜLTÜR EVİ VE MESİRE ALANI”

Bakan Murat Kurum, “Beykoz’da Büyük Giresunlular Buluşması” kapsamında ilçe sakinlerine çeşitli müjdeler verdi.

Beykoz’un 13 mahallesine plan müjdesi!

Murat Kurum, Beykoz’da yaşayan Giresunlulara kültür evi ve mesire alanı yapacaklarını dile getirerek, “Giresun Federasyonumuzun Beykoz’da 60 dönümlük bir yeri var. Giresunlu kardeşlerimiz de bizden bu alana ‘Giresunlu hemşehrilerimiz için, kardeşlerimiz bir kültür evi istiyoruz.’ dediler. ‘O regülasyon alanında, yeşilin içinde, ağaçların gölgesinde bir mesire alanı istiyoruz.’ dediler. İşte şimdi sözümüzü veriyoruz. Giresunlu hemşehrilerimiz için bu alana Giresun Kültür Evi’ni yapıyoruz. Yine bu alanda bir mesire alanı yapacağız. İnşallah orada hem Giresunlu kardeşlerim hem Beykozlu kardeşlerim hem de buraya gezmeye gelen Beykoz’un güzelliklerinden istifade etmeye gelen tüm kardeşlerimiz yararlanacak.” dedi.

Bakan Murat Kurum: Beykoz’a Giresun Kültür ve Mesire Alanı yapılacak

Bakan Kurum, bu alanın isminin “Giresun 42. ve 47. Gönüllü Alayları ve Milli Mücadele Mesire Alanı” olacağını açıkladı.

.

.

İlgili Haberler