Beykoz'a yeni bir heyecan getirmek için adayım!

AK Parti Beykoz Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu 2014 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı için resmi başvurusunu yaptı.

AK Parti Beykoz Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hukusi Batu 2014 yerel…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu 2014 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı için resmi başvurusunu yaptı.

AK Parti Beykoz Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hukusi Batu 2014 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı için resmi başvurusunu yaptı. AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nın 2001 yılında kuruluş görevini üstlenen ve Kurucu İlçe Başkanı olan Dr. Ahmet Hulusi Batu, 2014 yerel seçimlerinde belediye başkanlığı aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

Ümraniye Dudulu Hekimler Tıp Merkezi’nin sahibi olan ve Çocuk Doktoru olarak da mesleğine devam eden Dr. Ahmet Batu sevenleri ile birlikte geldiği AK Parti İlçe binasında İlçe Başkanı Adem Sefer’ e evrağını teslim ederek resmi olarak aday adaylık başvurusunu gerçekleştirmiş oldu.

AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet H. Batu, resmi başvuru sırasında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Dr. Ahmet H. Batu: Halkın içinden gelen birisiyim!

“Bu seçimlerde de ben AK Parti’nin başarılı olacağına inanıyorum. Değerli ilçe başkanım, daha öncede beraber çalıştık. Şimdi de inşallah beraber çalışacağız. Bir şeyler yapmak, yapabilmek için bu başvuruyu yapmaya karar verdim. Epey bir zaman düşündüm olayım olmamayım mı? Çünkü mevcut bir belediye başkanımız var. Bundan da bir şikayetimiz yok. Hamdolsun çok iyi bir belediye başkanımız var. Bilgili ve birikimli. Onun için yetersiz gördüğümüz anlamına gelmesin. Asla böyle bir düşünce içerisinde değilim. Ama en azından bir isim değişikliğinin bile bir heyecan bir dinamizm getireceğini düşünüyorum. Olur da o düşünülmez başka bir şeyler olur o zaman ikinci bir alternatif olarak bulunalım diyorum. Yoksa zamanından beri bu tür makamların peşinde çok olmadık yani öyle bir düşüncemiz yok. Ama şunu biliyorumki, belediye başkanlığı yapmamış olmama rağmen halkın içinden gelen birisiyim. Halkın dertleriyle çok yakından ilgilenebileceğimi, hatta belki halkla belediye arasında bir köprü olabileceğimi düşünüyorum. Bu köprü görevini iyi yaparsak, bu başarıların devamı da gelir arkası da gelir.”

Bizim derdimiz, halka kaliteli hizmet vermek

“ O yüzden bu yola çıkmaya karar verdik. Bu yola çıktığımızda eğil insanlarla çalışıp, halkın en makul ve en masum isteklerinin anında yapılması prensibini güdeceğiz. Olacak işlerin olmayacağı yok, olmayacak işlerin nasıl olacağını düşünelim. Ama maalesef genel partimizde de ben uzun zaman iktidar olmanın getirdiği şeyle bürokratik kesimlerde bazı duyarsızlıklar oluyor. Bu insanlığın gereğidir. Ben uzun zamandır çocuk hekimliği yaptım. Bir yeni yere gidip muayane açtığım zaman ilk zamanlar hastalara çok ilgi gösteriyorum, beni tanıyıp sevsinler diye. Hastalar çoğaldığında ilginin azaldığını hissediyorum. Eskisi gibi yaklaşmıyorum. Bu insanın tabiasında olan bir şeydir. Onun için bazı yeniliklerin yapılmasının yararlı olabileceğini düşünüyorum. Epeyce sorunlarımız var. Bunları samimiyetle uğraşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Süslü lafları da demeye gerek yok. Hayatımda yapmadım, yapmamda. İnsanların hayalleri tabiki büyük olmalı ama milleti de bu hayallere alıştırmamak, kandırmamak düşüncesindeyim. Bizim derdimiz, halka vereceğimiz hizmeti en kaliteli en ucuz olarak nasıl mal ederiz. Bana sorarsanız, belediye başkan görevlerini başkan yardımcılarına dağıtıp, ben kendi başıma kimsede olmasın halkın arasında dolaşayım. Vatandaşın istekleri nedir, ne değildir? Onları dinleyip, onlara tercümanlık yapayım. Bizim kafamızdaki düşünceler bunlardır. Hayırlı ne ise, Mevlam onu nasip etsin.” dedi.

Adem Sefer ise, Dr. Ahmet Hulusi Batu’nun başvuru evrakını alırken yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi.

Adem Sefer: Beykoz tüm bu sorunları aşacak!

“ Bizim bu siyasette bir yerlere gelmemizi sağlayan çok değerli bir ağabeyimiz. Böyle bir ortamda onu görmek beni mutlu ediyor. Teşkilatlar olarak bizler, genel merkezimizin aday olarak tayin ettiği kardeşimizin arkasındayız. Bizim asla bir arkadaşı belediye başkanı, bir başka arkadaşı ilçe başkanı yapmak için bir gayretimiz yok. Bu partinin kuruluş amacı belli. Önce Beykoz halkına hizmet vermek. 2004′ ten bu yana Beykoz’a çok şeyler kattı. Ama Beykoz Türkiye çağ atlamışken, bu konuda biraz geride kalmıştır. Bazı sorunlarda hamdolsun mülkiyet gibi 2/B gibi konularda yol katledildi. Yıllarca Beykoz’ da kangren haline gelen bu sorunun tamamına noktayı koymak yoluna geldik. Beykoz tüm bu sorunları aşacak. Ve bunun için yeni bir heyecan, belki yeni bir belediye başkan adayı kararını genel merkezimiz verecektir. Çıktığı yolda Ahmet Abim’e hayırlı olsun, Allah utandırmasın diyorum. “ dedi.

Beykoz'a yeni bir heyecan getirmek için adayım!
Bizi Takip Edin