Beykoz'da 13 yıldır devam eden iftar geleneği

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi gençleri 12 yıldır devam ettirdikleri iftar geleneğini bu yılda sürdürdü.

Gümüşsuyu Mahallesi'nde 12 yıldır aralıksız devam eden iftar coşkusu bu yıl da yaşandı. Mahalle adına Özkan Özmet, Ümit…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi gençleri 12 yıldır devam ettirdikleri iftar geleneğini bu yılda sürdürdü.

Gümüşsuyu Mahallesi’nde 12 yıldır aralıksız devam eden iftar coşkusu bu yıl da yaşandı. Mahalle adına Özkan Özmet, Ümit Serdar Okuyan, Süleyman Özcan, Bahadır Yüzükçü ve İbrahim Yıldız’ın öncülüğünde gençler bu sene de iftar geleneğini sürdürdü.

Beykoz Korusu’nda yaklaşık 200 kişinin katıldığı iftar programına Gümüşsuyu Vakfı Başkanı Dursun Ali Okuyan, Kızılay Beykoz Şube Başkan Yardımcısı İdris Kurt, Gümüşsuyu Merkez Camii İmamı, mahalle esnafı ve gençler katıldı.

Akşam ezanın okunması ile mahalle sakinleri kendi evlerinde hazırladıkları Çorba, Güveçte Kuru Fasulye, Pilav ve Lahana Sarması’ndan oluşan meni ile hep birlikte oruçlarını açtı. Yapılan yemek duasının ardından semaverde demlenen çay eşliğinde yapılan sohbetler gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Mahalle adına iftar organizasyonunu düzenleyen ekip adına bir açıklama yapan Özkan Özmet: 12 yıldır geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğimizi her sene olduğu gibi bu senede gerçekleştirdik. Amacımız birlik ve beraberlik içinde Ramazan Ayı’nın manevi havasından yararlanmak. Daha nice ramazanlar birlikte olmak dileğiyle katılan Gümüşsuyu gençlerine ve mahalle büyüklerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz.”

Beykoz'da 13 yıldır devam eden iftar geleneği
Bizi Takip Edin