Beykoz'da 15 Temmuz etkinlikleri belli oldu

Beykoz'da 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2'inci yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Beykoz'da 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2'inci yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Beykoz Belediyesi ve çeşitli dernekler…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2’inci yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Beykoz’da 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2’inci yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Beykoz Belediyesi ve çeşitli dernekler tarafından düzenlenen ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri 16 Temmuz’a kadar devam edecek.

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ kapsamında düzenlenen programlarda, tiyatro gösterimleri, konserler, paneller de yer alacak. 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı 00.13’te ise tüm camilerde sela okunacak.

İlk program FSM şehitleri için

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve 15 Temmuz Şahitleri Derneği tarafından organize edilen “15 Temmuz Diriliş Destanı Şehitlerini Anma Etkinlikleri ve Gala Programı” 13 Temmuz 2018 Cuma günü gerçekleştirilecek. Saat 17.00’de Rüzgarlıbahçe Şehit Hasan Kaya Ortaokulu Bahçesi’nde düzenlenecek programda FSM Köprüsü Şehitleri için mevlüt okutulacak.

BİHMENDER şehitleri dualarla anacak

Beykoz İmam Hatipliler Derneği (BİHMENDER) tarafından organize edilen mevlit programı 14 Temmuz 2018 Cumartesi günü, Kavacık Yıldırım Bayezid Camii’nde, öğlen namazına müteakip gerçekleştirilecek Program kapsamında, 15 Temmuz Şehitleri için Kuran-ı Kerim okunacak ve devamında sohbet icra edilecek.

Şehit Murat Akdemir için Mevlid-i Şerif

15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sırasında Çengelköy’de şehit düşen Beykozlu Murat Akdemir’in babası İsmail Akdemir, şehit oğlu için mevlit programı düzenledi. Akdemir, 15 Temmuz 2018 Pazar günü öğlen namazına müteakip Küçüksu Sarayı Camii’nde gerçekleştirilecek mevlit programına Beykoz halkını davet etti.

15 Temmuz’a özel 2 futbol turnuvası 

Hain darbe girişiminin 2’inci yılında Beykoz spor camiası da iki futbol turnuvası düzenleyecek. Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Masterler Spor Kulübünün ortaklaşa düzenleyeceği turnuva Cumartesi-Pazar günleri saat 18:00’da Paşabahçe Stadı’nda 4 takımının aralarında yapacakları maçlar ile gerçekleşecek. Bir diğer özel turnuva da Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün himayelerinde 15 Temmuz Pazar günü saat 15:00’da Kavacık Spor Kulübü tarafından düzenlenecek. Turnuvanın gerçekleşeceği stadın ismi de oldukça anlamlı bir yer…” Kavacıkspor 15 Temmuz Şehitleri Stadı “

Beykoz Belediyesi etkinlik programı

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında ise;

13 Temmuz Cuma:

15 Temmuz Dijital Sergisi

Saat:  14.00 – 17.00

Yer: 15 Temmuz Şehitler Meydanı (Beykoz Belediye Meydanı)

 14 Temmuz Cumartesi:

15 Temmuz Dijital Sergisi

Saat:  14.00 – 17.00

Yer: 15 Temmuz Şehitler Meydanı (Beykoz Belediye Meydanı)

15 Temmuz Pazar:

15 Temmuz Video Mapping Gösterimi, Konser ve çeşitli Tiyatral Gösteriler

Saat: 20.30

Yer: 15 Temmuz Şehitler Meydanı (Beykoz Belediye Meydanı)

İstanbul’da toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, hain darbe kalkışmasının 2. yıldönümü nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde toplu taşıma araçlarının sabaha kadar ücretsiz hizmet vermesini öngören önergeyi, meclis üyelerinin oy birliğiyle onayladı.

Beykoz'da 15 Temmuz etkinlikleri belli oldu
Bizi Takip Edin