Beykoz'da 15 Temmuz ruhu yeniden canlandı

Beykoz'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, demokrasi ruhunu yeniden canlandırdı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Beykoz'da demokrasi ruhu, şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti, tiyatro gösterisi, konserler ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, demokrasi ruhunu yeniden canlandırdı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Beykoz’da demokrasi ruhu, şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti, tiyatro gösterisi, konserler ve video mapping gösterisinin yapıldığı programla yeniden canlandı.

Beykoz Belediyesi  tarafından, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıl dönümü dolayısıyla Belediye Meydanı’nda düzenlenen programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Manolya Demirören Tekin, Taceddin Aksu, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, STK ve dernek başkanları, gaziler, şehit aileleri ile ilçe sakinleri katıldı.

Program, Kavacık Yıldırım Bayezıt Camii İmam Hatibi Muhammet Polat’ın demokrasi şehitlerimiz için okuduğu Kuran-ı Kerim ve yaptığı dua ile başladı.

Ahmet Katırcı: “15 Temmuz bir diriliş ve kurtuluş harekâtıdır”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Bu milletin istiklaline, istikbaline kast edilen işgal hareketinin 2. yılında bu meydanda, hem hainleri bir kez daha lanetleyeceğiz  hem de 15 Temmuz’da kazandığımız diriliş zaferimizi kutlayacağız. 15 Temmuz bir darbe girişimi değildi, bu memleketi işgal etme, ettirme, bölme ve parçalama hareketiydi. 15 Temmuz’u darbe diye geçiştiremeyiz. Bu memleket muasır medeniyet seviyesine doğru yol aldıkça, dışarıdaki ve içerideki düşmanlarımızın gözüne batıyor. 15 Temmuz bizim 2. Kurtuluş Savaşı’mız, diriliş ve kurtuluş harekâtıdır. Onun için 15 Temmuz ruhunu hep yaşatacağız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.

Manolya Demirören Tekin: “15 Temmuz ruhunu nesilden nesile aktaralım”

Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin ise: “Türk milletinin, feraseti, cesareti, imanı ve şehitlerinin şerefli kanıyla yazdığı 15 Temmuz Destanı’nın 2. Yılında birliğimizi beraberliğimizi haykırmak üzere toplandık. Tarih sahnesinde her daim bu girişimlerle karşı karşıya kalan milletimiz, hepsinin üstesinden imanıyla, vicdanıyla ve inancıyla geldi. Yeter ki bizler içimizden çıkan hainleri unutmayalım, 15 Temmuz ruhunu kutsal bir emanet gibi nesilden nesile aktaralım. Bu vesileyle şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Sufi Rock müziği yorumcusu Saleh Sabr ve Aziz Engin ile Engin Titiz ilçe sakinleriyle buluştu.  15 Temmuz’a dair bilinen en güzel marşları ve şarkıları seslendiren sanatçılara Beykozlular coşkuyla eşlik etti.

Belediye binasına yansıtılan video mapping gösterimi ve 15 Temmuz’un anlatıldığı  tiyatro gösterisiyle demokrasi tarihimizin kara gecesi bir kez daha anıldı.

Beykoz Belediyesi etkinliğe katılan ilçe sakinlerine gecenin anısına 15 Temmuz logolu saat, rozet, kalem ve şapka hediye etti, çay ve çorba ikramı yaptı.

Beykoz'da 15 Temmuz ruhu yeniden canlandı
Bizi Takip Edin