Beykoz’da 2 mahallenin daha planları askıda

Beykoz’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın yetkisinde yer alan Akbaba ve Dereseki Mahallesi imar planlarına yapılan itirazlar değerlendirilerek yeniden askıya çıktı.
  • 1.02.2024 14:45:14

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Beykoz’un yıllardır devam eden imar plan problemlerinin giderilmesi için başlatılan seferberlik kapsamında adımlar atılmaya devam ediyor.

2023 Mayıs’ta dönemin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın uğraşları sonucunda 23 mahallenin imar planlarının tamamlanarak askıya çıktığını müjdelenmişti.

Bu kapsamda, Akbaba ve Dereseki Mahallesi planlarına ilişkin itirazlar değerlendirilerek planlar yeniden askıya çıktı.

Söz konusu planlar, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ve web sitesinde eş zamanlı olarak askıya çıkarılmış olup, itirazlar İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne yapılabilecek.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şu ifadeleri kullandı:

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın yetkisinde yer alan Akbaba ve Dereseki Mahallelerimizde itirazlara istinaden düzenlenen İmar Planları askıya çıkmış olup düzeltme yapılmayan kısımlarda planlarımız kesinleşmiştir. Taşınmazınızın imar planındaki durumunu aşağıdaki linke ada ve parsel bilgilerini girerek öğrenebilirsiniz.

Bu süreçteki güçlü destekleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki'ye şükranlarımı sunuyorum. Beykoz'umuza hayırlı olsun.”

İmar Durum Bilgisi Sorgulama: https://cbs.beykoz.bel.tr/GiSoftGis/#/ezoning

 

İlgili Haberler