Beykoz'da 2018 -2019 eğitim öğretim yılı törenle başladı

Beykoz'da 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı Kanlıca Sedat Simavi Ortaokulu'nda düzenlenen törenle başladı.

Yeni eğitim öğretim yılı için Beykoz'da ilk ders zili bugün çaldı. Binlerce öğrenci ve öğretmenin ders başı yaptığı eğitim-öğretim…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı Kanlıca Sedat Simavi Ortaokulu’nda düzenlenen törenle başladı.

Yeni eğitim öğretim yılı için Beykoz’da ilk ders zili bugün çaldı. Binlerce öğrenci ve öğretmenin ders başı yaptığı eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 18 Ocak’ta sona erecek. Öğrenciler yıl sonu karnelerini ise 14 Haziran’da alacak.

Yeni eğitim ve öğretim döneminin açılışı için gerçekleştirilen törene; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Ekinci, Beykoz SGK İlçe Müdürü Ferda Özkalender, Nüfus Müdürü Nihade Kılıç, Sedat Simavi Ortaokulu Müdürü Ali Gümüş ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile belediye başkan yardımcıları, muhtarlar, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören öğrencilerin sunduğu bando gösterisi ile devam etti. Programın açılış konuşmasını ise Sedat Simavi Ortaokulu Müdürü Ali Gümüş tarafından gerçekleştirildi.

Kazım Bozbay: Dış güçlerle mücadele için eğitim

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay da yaptığı konuşmasında; “Bir eğitim öğretim yılımızı daha başlatıyoruz. Kıymetli öğrenciler sizler yoksanız okulların bir anlamı yok, sizler var olduğunuz için varız. Amacımız hedefimizde sizlere güzel bir gelecek hazırlayabilmek ve sizleri güzel günlere hazırlamak. Bizim temel hedefimiz sizleri iyi birer insan olarak yetiştirmek, eğitimin en öz en başat hedefi iyi insan, iyi vatandaş, iyi birer birey yetiştirmek. Eğitim aslında yuvada başlar diyoruz. Burada kıymetli velilerimize de iş düşüyor, öğretmenlerinden önce onların ilk öğretmenleri sizlersiniz kıymetli veliler, onlara en güzel örneği olacak sizlersiniz. Eğitim tek kanatlı değildir. Kıymetli öğretmenlerim sevgili öğrenciler dünya bir savaş arenasına döndü adeta, dünya da artık kılıçlı, tüfekli savaşlar yerine ekonomik savaşlar dönüyor. Bizlerin bunların üstesinden gelebilmemiz için eğitime dönmemiz lazım, yani bizim ülke olarak dış güçlerle, düşmanlarla mücadele edebilmemizin en önemli faktörlerinden bir tanesi eğitim olacaktır. Biz ancak eğitimi iyileştirir ve düzeltirsek, onlarla baş edebilecek bir duruma gelebileceğiz. Bunun yolu eğitimde ve bilimde temeller hazırlamak okullarımızda geleceğin alfabesi olan algoritmayı ve geleceğin okuryazarlığı olan kodlama sistemini küçük yaştan itibaren alıştırmamız ve öğretmemiz gerekiyor. Okulumuzda bugün bir kodlama atölyesi açılacak. Ülkemizde de bizler yaygınlaştıracağız, okullarımızda çocuklarımıza kodlamayı öğreteceğiz. Bilgisayar dilini çocuklarımız geleceğe daha güvenle erişmemize ve bizler için çok önemli adımlar atacaklar. Marka ürünler üreteceğiz ve hiçbir ürünümüzü dışarıdan almayacağız. Ben bu güzel temennilerle hepinize saygı ve sevgilerimi sunar ve eğitim öğretim yılının tekrar hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yücel Çelikbilek: Başarılar bir dönem diliyorum

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek “Başarılı bir dönem diliyorum. Güzel sonuçlar almanızı yeni bilgilerle, yeni donanımlar ile lazım olan ne kadar bilgi varsa onları almanızı, bu çerçevede yer yer ilerde bu konular adına atılacak adımlar varsa hiç yüksünmeden adım atabileceğimizi sizlerle bir kez daha paylaşmak istiyorum.” konuşmasına son verdi.

Ahmet Katırcı: Çocuklarımızı robot olarak yetiştirmeyeceğiz

Törende son olarak konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı “Sevgili yavrularımızı geleceğin teminatı sevgili öğrencilerimizi annelerinden, babalarından alıp eğitmek, yetişmiş ve donanımlı insanlar olarak teslim etmek üzere bugün görevi devir alıyoruz. Çocuklarımızı fizik, kimya, biyoloji ile öğreteceğiz ve eğiteceğiz. Tabi ki bunun yanında değerler eğitimi dediğimiz eğitim silsilesini mutlaka eğitimin içine katacağız, bunu baştan vurgulamak isterim. İlim önemli, çocuklarımız gelecekte bu memleketi yönetecek insanlar olarak, ilime inanmış insanlar olarak yetiştirmek çok önemli. Siz sadece insanların kafasını bilgilerle doldurursanız, robotlar yetiştirmiş olursunuz. Biz çocuklarımızı robot olarak yetiştirmeyeceğiz onları, ilim ışığın da vatan, memleket, insan sevgisi, topluma saygı ile dolu, dünyayı seven, insanlığa hizmet etmeyi görev edinmiş insanlar olarak yetiştirmek zorundayız. Onun için bu konuda en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tören öğrencilerin okuduğu şiir ve halk oyunları gösterisi ile sona erdi. İlk ders zilinin çalınmasının ardından katılımcılar sınıflar gezilirken Beykoz da bir ilk olan Robotik Kodlama Atölyesi’nin de açılışı yapıldı. 

Beykoz'da 2018 -2019 eğitim öğretim yılı törenle başladı
Bizi Takip Edin