Beykoz'da 2023 mutluluk dolu hizmetlerle geçti!

Beykoz, ilçeye güzellik ve mutluluk katan yatırımlarla 2023 yılını doludizgin geçirdi. İmardan alt yapı ve çevreye, sosyal tesislerden spor ve kültür-sanata hayatı kolaylaştıran hizmetlerle sosyal hayat canlandı, yaşam kalitesi arttı.
  • 31.12.2023 12:02:46

Beykoz Belediyesi tarafından 2019 yılında “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” parolasıyla başlatılan hizmet atağıyla ilçe, hayatın her alanına kolaylık ve değer getiren hizmetlerle tanıştı.

2023 yılı ilçeye verilen nitelikli hizmetlerle, gençlerden yaşlılara, kadınlardan çocuklara her yaştan ve her kesimden insana dokunan verimli bir yıl oldu.  

23 MAHALLEDE İMAR PLANI ONAYLANDI

Beykoz’da,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yetkisinde olan 23 mahallenin imar planları onaylandı.

İlçe sakinlerinin planlı ve güvenli bir hayat için uzun yıllardır beklediği müjde Beykoz Belediyesi’nin girişimleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldi.  Bakanlığın yetki alanında kalan 90 milyon m2’lik alanda 23 mahallenin imar planları onaylandı.  

İlçedeki imar planlarına yönelik çalışmalar kapsamında; Akbaba, Alibahadır, Cumhuriyet, Bozhane, Dereseki, Göllü, İshaklı, Kılıçlı, Mahmutşevketpaşa, Öğümce, Paşamandıra, Soğuksu, Zerzevatçı, Riva Köyiçi, Anadolufeneri, Kaynarca, Elmalı, Örnekköy, Rüzgarlıbahçe, Çubuklu, Yenimahalle, Polonezköy Mahalleleri’nin yanı sıra Riva Beylikmandıra bölgesinin imar planları yapıldı. 

Böylelikle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın plan onama sınırları içindeki tüm bölgelerin imar planları yapılmış oldu.

MUTLULUK VEREN TESİSLER: BEYKOZ KAHVECİSİ

İlçede sosyal hayatı ve ekonomiyi canlandırmak üzere “7/24 Yaşayan Beykoz” sloganıyla hizmete alınan modern ve nezih sosyal tesislere 2023 yılında yenileri eklendi.

Dünyaca ünlü kahve zincirlerine rakip modern konsepti ve leziz kahveleriyle ilki sahilde açılan “Beykoz Kahvecisi” yoğun ilgi üzerine 2. şubesini Kavacık’ta açtı.