Beykoz’da 23 Nisan coşkusu!

Tüm Türkiye’de coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Beykoz’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Beykoz’da 23 Nisan coşkusu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Türkiye’de coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Beykoz’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 101. yıl dönümü, Beykoz’da 15 Temmuz Şehitler Meydanı Atatürk Anıtının önünde düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.

Beykoz’da 15 Temmuz Şehitler Meydanında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çelenk koyma töreninin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ilçe kutlamalarına geçildi.

Çelenk koyma töreninden sonra Şehit İsmail Kefal İlkokulu Halk Oyunları ekibi tarafından tören alanında halk oyunları gösterisi ve şiir dinletisi gerçekleştirilerek renkli sahnelere şahit olundu.

Düzenlenen kutlama törenine korona virüs (Covid-19) pandemisi ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Ethem Çekiç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz ile görevliler katıldı. Törene katılanlar sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek alanda yerlerini aldı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığınca hazırlanan törende, kendilerine armağan edilen günün mutluluğunu yaşan çocuklar pandemi kuralları çerçevesinde şiirler seslendirdi. Şehit İsmail Kefal İlkokulu Halk Oyunları ekibi de Artvin Yöresi Halk Dansları Gösterisi sunarak Beykoz’da cıvıl cıvıl ve eğlenceli görüntüler oluştu.

Rengârenk gösterilerin ardından 23 Nisan ve Kemalettin Tuğcu Kompozisyon Yarışması Ödül Töreni kapsamıyla resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

İlçe kutlamalarının ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve Vatan Partisi Beykoz İlçe Bakanı Hakan Ekiz ve Cumhuriyet Kadınları Beykoz Şube Başkanı Esra Ispalarlı tarafından da 15 Temmuz Şehitler Meydanı Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.

ÇOÇUKLAR 23 NİSAN ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Yarışmalarda birinci olan öğrencilere Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli tarafından ödülleri verildi. İkinci olan öğrencilere Beykoz Belediye Başkan Yardımcı Fatih Sağlam tarafından ödülleri verilirken, üçüncü olan öğrencilere ise Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay tarafından ödülleri verildi.

Yarışmada ödül kazanan öğrenciler;

Resim Dalı Birincisi: Emrullah KARADAŞ – Gündoğdu Nene Hatun İlkokulu

Şiir Dalı Birincisi: Emine YAMAN – Gündoğdu Nene Hatun Ortaokulu

Kompozisyon Dalı Birincisi: Elif Nur ÖZKÜTÜKÇÜ – Atatürk Ortaokulu

Resim Dalı İkincisi: Zeynep Sude YÜCEL – Kavacık Borsa İstanbul

Şiir Dalı İkincisi: Ecrin Sultan KELDAL – İsmail Özseçkin Ortaokulu

Kompozisyon Dalı İkincisi: Duru KARADURMUŞ – Karlıtepe Ortaokulu

Resim Dalı Üçüncüsü: Berra ÖZDEMİR – Atatürk İlkokulu

Şiir Dalı Üçüncüsü: İrem KUTVER – İshakağa Ortaokulu

Kompozisyon Dalı Üçüncüsü: İpek Sıla MIDIK – Paşabahçe Ortaokulu

KIRMIZI BEYAZ BALONLAR UÇURULDU

Halk oyunları gösterileri ve şiir dinletileriyle kutlanan çocuklara armağan edilen bu gün, yüce meclisin de açılısının 101. Yılı anısına, Şehit Hasan Kaya Ortaokulu ve Kavacık Borsa İstanbul İlkokulunun da aralarında bulunduğu 101 okulda 101 uçan balon gökyüzüne bırakıldı.

Beykoz’da 23 Nisan coşkusu!
Bizi Takip Edin