Beykoz’da 24 yeni hizmet binası yapıldı

Beykoz’daki kamu binalarında yürütülen kapsamlı tadilat ve yenileme çalışmalarıyla ilçe sakinleri bakımlı ve nezih mekânlara kavuşuyor, yeni yapılan binalarla hizmetlerde kalite standartları ve mutluluk artıyor.  

Beykoz’da 24 yeni hizmet binası yapıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” parolasıyla ilçedeki kamu binalarına verilen tadilat ve yenileme desteğiyle vatandaşlar işlemlerini artık daha bakımlı ve nezih mekânlarda yapıyor.

Kaymakamlıktan aile sağlığı merkezlerine okullardan muhtarlıklara ilçedeki tüm kurumlarda yürütülen iç dış cephe boyası, çatı yapımı, merdiven ve engelli rampası çalışmalarıyla kamu binalarının da vatandaşların da yüzü gülüyor.

24 YENİ HİZMET BİNASI YAPILDI

İstanbul’un yüz ölçümü bakımından en büyük 5. ilçesi olan Beykoz’da vatandaşların hizmetlere kolay ulaşımı için 24 yeni hizmet binası yapıldı.  

Kavacık Yaşam Merkezi başta olmak üzere, 7/24 yaşayan restoran ve sosyal tesisler, Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi, Beykoz Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (BEYSEM) kurs binaları, Beykoz Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu ve kadın spor merkezleriyle ilçede yaşam kolaylaştı, mutluluk arttı.   

İlçe sakinlerinin buluştuğu nostaljik köy kahveleri yenilendi ihtiyaç olan yerlerde yenileri yapıldı.  

112 ADET KAMU BİNASINDA TADİLAT

Beykozluların her gün sağlık, eğitim ve emniyet hizmetleriyle, resmi başvuruları için uğradığı 112 adet kamu binasında ise kapsamlı tadilat çalışması yapıldı.  

Beykoz Kaymakamlığı girişine güvenli ve sağlam bir polis kontrol noktası inşa edilirken, Kavacık’a ilçe sakinlerinin sağlık hizmetleri alabileceği yeni bir aile sağlığı merkezi kazandırıldı.  

Riva’daki karakol binası, ilçe genelindeki camilerin şadırvanları ile taksi durakları yenilendi.

OKULLAR TERTEMİZ BOYANIYOR

Beykoz’un eğitim yuvalarını güzelleştirmek amacıyla ilçedeki 81 okulda her eğitim-öğretim yılı öncesinde boya ve tadilat hizmeti veriliyor.

Okul müdürlüklerinden gelen talepler doğrultusunda binaların çatıları yapılıyor, tuvaletleri yenileniyor, kapı ve pencereleri ile merdiven kaplamaları değiştiriliyor.  

Beykoz Belediyesi’nin iç ve dış cephesini tertemiz boyadığı okullarda öğrenciler her yeni eğitim yılına pırıl pırıl sınıflarda başlıyor.

Boya ve tadilat desteğinin yanı sıra okullara rutin tuvalet temizliği, park bahçeler ve zabıta hizmetleri  de veriliyor.  

MUHTARLIK BİNALARI YENİLENİYOR

Beykoz’daki mahalle muhtarlıkları da kamu binalarına yönelik tadilatlar çalışmaları kapsamında yenileniyor.  

Beykoz Belediyesi’nin 2019-2024 hizmet döneminde ilçedeki 10 muhtarlık binası yenilendi, 3 mahallede ise yeni muhtarlıklar yapıldı.

Muhtarlar ve ilçe sakinlerinin başvurusu üzerine, Kavacık, Beykoz Merkez, Göztepe, Zerzevatçı, Bozhane, Anadolufeneri, Poyrazköy, Paşamandıra’da muhtarlık binaları yenilendi, Elmalı ve Mahmutşevketpaşa’da ise kısmi tadilatlar yapıldı.   

Soğuksu, Riva ve Rüzgarlıbahçe mahallelerine de vatandaşlara hizmet konforu sunan yeni binalar kazandırıldı.  

Beykoz’da 24 yeni hizmet binası yapıldı
Bizi Takip Edin