Beykoz'da 250 gram ekmek bir lira 25 kuruştur!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, zabıta ekipleriyle birlikte ilçede fırın ve pazar denetimi yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, zabıta ekipleriyle birlikte ilçede fırın ve pazar denetimi yaparak etiket fatura kontrolü…

Beykoz'da 250 gram ekmek bir lira 25 kuruştur!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, zabıta ekipleriyle birlikte ilçede fırın ve pazar denetimi yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, zabıta ekipleriyle birlikte ilçede fırın ve pazar denetimi yaparak etiket fatura kontrolü yaptı. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yardımcılarıyla birlikte ilçedeki sokak pazarlarını denetledi. Fatura ile tezgah fiyatlarını karşılaştıran Çelikbilek, haksız kazanç elde etmeye çalışan esnafa ceza kesti.

Paşabahçe Mahallesi’nde kurulan semt pazarını ilgili müdürler ve başkan yardımcılarıyla birlikte denetleyen Başkan Yücel Çelikbilek, fatura ve etiket denetimi yaparak pazar esnafına, ‘Bu millet sizin milletiniz, sakın yanlış iş yapmayın.’ dedi.

Özellikle meyve ve sebze reyonlarını denetleyen Çelikbilek, yüzde 50’ye kadar olan kar marjının doğal olduğunu fakat üstündeki kar oranının iyi niyetle yapılmayacağını belirtti. Çelikbilek, ‘Pazarlarımızda fahiş fiyat artışı gerçekleştiren yüzde 100’e varan fiyatlarını arttıran esnafa yaptırımlarımızı uyguladık. Bazı vatandaşlarımız şikayet ediyor, hiçbir şey alamadan geri dönüyoruz diye. Biz bunun önüne geçmek istiyoruz.’ diye konuştu.

Esnafın bazı gerekçelerle fatura gösterememesiyle ilgili de konuşan Çelikbilek, ‘Satılan ürün faturalı olmalı ve bunu satan esnaf bu faturayı yanında bulundurmaya mecburdur. Orada kaldı, bunda kaldı gibi gerekçelerle bizim karşımıza çıkmayın. Satılan ürünün ne kadardan alındığını vatandaş bilmelidir. Şeffaf olunmalıdır.’ ifadesini kullandı.

250 gram ekmek bir lira 25 kuruştur

Pazar esnafının ardından Çelikbilek, bölgedeki fırınları da denetledi. İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz günlerde açıkladığı fiyat tarifesine uymayan fırıncıların önce uyarıldıklarını daha sonra ise ceza kesildiğini söyleyen Çelikbilek, şunları söyledi: ‘Fırının içerisinde İstanbul Valiliğimizin belirlediği fiyat tarifesi asılı olmak zorundadır. 200 gram ekmek bir lira, 250 gram ekmek ise bir lira 25 kuruştur. Bunun dışında fiyat uygulayan esnafımız da bu denetimlerden nasibini alacaktır.’

Çelikbilek, beraberinde bulunan başkan yardımcıları ve zabıta müdürüne talimat vererek, fırınlara tebligatların bitirilmesinin ardından, ücret tarifesinin asılıp asılmadığının kontrol edilmesini istedi.

Beykoz'da 250 gram ekmek bir lira 25 kuruştur!
Bizi Takip Edin