Beykoz'da 29 Ekim 1923 coşkusu devam ediyor!

Atatürk Anıtı'na çelenk koyma töreniyle başlayan Cumhuriyet Bayramı öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan program ile devam etti.

Beykoz Belediye Meydanı'nda düzenlenen Atatürk Anıtı'na çelenk koyma töreniyle başlayan Cumhuriyet Bayramı program

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başlayan Cumhuriyet Bayramı öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan program ile devam etti.

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başlayan Cumhuriyet Bayramı programları, Beykoz Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen resepsiyonla sürdü. Ardından R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde buluşan Beykozlular, öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan programı ilgiyle izlediler.

Programa İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Boğaz Komutanlığından Albay Gürsel Sağdıç, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Muhtarlar Birliği Dernek Başkanı Hüsnü Kolcu, BİSK Başkanı Abdullah Yümsel ve ilçe halkı katıldı.

R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen program, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı.

 Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür nesiller ister!

Kaymakam Erdoğan, Türkiye’nin her yerinde Cumhuriyet’in 91.yılını coşkuyla kutlamanın gurur ve sevincini yaşadıklarını ifade ederek; “Başta Atatürk olmak üzere 91 yıl önce büyük mücadelenin yaşanmasında ve Cumhuriyet’in kurulmasında canla başla çalışan kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz. Atatürk’ün önderliğinde Samsun’da başlayıp İzmir’de noktalanan ve Lozan’la biçimlenen, çöküşten kurtuluşa uzanan yol çetindir, engellerle ve yokluklarla doludur. Atatürk’ün ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ sözü, devletin ve rejimin temelini oluşturmaktadır. Cumhuriyeti ayakta tutan milletin kendisidir” dedi. Kaymakam Erdoğan, Başöğretmen Atatürk’ün, ‘Muhalimler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür nesiller ister’ sözünün unutulmaması gerektiğini de konuşmasında vurguladı.

Protokol konuşmasının sonrasında 29 Ekim programı çerçevesinde ilçedeki okullarda spor, kompozisyon ve şiir gibi dallarda yapılan ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ayrıca dereceye giren tüm öğrenciler Beykoz Belediyesi tarafından altınla ödüllendirildi.

Programda tüm branşlarda derece alan öğrencilerin sergilediği performanslar, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. İlçenin çeşitli okullarından gelen öğrencilerin okullarını temsilen taşıdıkları bayrak, flama ve tabelalarıyla renk kattığı törenin sonunda, Paşabahçe A. Ferit İnal Anadolu Lisesi Bando Takımı da bir gösteri yaptı.

Tören sonrası Yüzme Havuzu’nu ziyaret ettiler!

Ferit İnal Lisesi’nin bando gösterisi ile bayram töreni noktalandı ve sonrasında Kaymakam Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, spor kompleksini ziyaret etti. Spor salonunun havuzu göz kamaştırırken, Kaymakam Erdoğan ve Başkan Çelikbilek salonu dikkatlice inceleyip gezdi.

Spor Kompleksi’nin danışma görevlisinden de kayıtlar hakkında bilgi alan Kaymakam Erdoğan ve Başkan Çelikbilek, kayıt sayısının şu ana kadar 1000 kişi olduğunu öğrendi. Başkan Çelikbilek, kayıt sayısını gayet iyi olarak değerlendirirken, Kaymakam Erdoğan’sa yüzmeye daha fazla teşvik için destek vereceklerini söyledi.

 

 

Beykoz'da 29 Ekim 1923 coşkusu devam ediyor!
Bizi Takip Edin