Beykoz’da 30 Ağustos kutlamaları başladı

Beykoz'da 30 Ağustos kutlamaları başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un çeşitli noktalarında kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kutlandığı yerlerden biri de Beykoz oldu.

İlçe genelinde, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz için resmi tören düzenlendi.

Beykoz Kaymakamlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü kapsamında kutlama programı organize etti.

Törene, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Boğaz Komutanlığı Temsilcisi, Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, MHP İlçe Başkanı Emre Çömlekçi, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçe birim müdürleri ile şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin ve Türk ordusunun tarihe altın harflerle yazmış olduğu 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümünü kutlamaları, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Boğaz Komutanlığı tarafından belediye önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

Öğrencilerin günün anlam ve önemine ilişkin okuduğu şiirler ile resmi tören sona erdi.

Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Boğaz Komutanlığı Temsilcisi; kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri başta olmak üzere, resmi ve kuruluş temsilcileri ve siyasi parti temsilcilerinin tebriklerini kabul etti.

MEHMET ERDEM KONSERİ

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü kutlamaları Beykoz Çayır Festivali kapsamında Pop Müzik Yorumcusu  Mehmet Erdem’in coşku dolu konseriyle devam edecek.

Tarihi çayırda ilçe sakinleriyle buluşacak sanatçı sevilen şarkılarıyla destansı zaferi ve atalarımızın kahramanlıklarını hatırlatacak.

 

Beykoz’da 30 Ağustos kutlamaları başladı
Bizi Takip Edin