Beykoz’da 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi törenle kutlandı

Beykoz’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü resmi törenle kutlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümü resmi törenle kutlandı.

İstanbul'un çeşitli noktalarında kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunun yaşandığı yerlerden biri de Beykoz oldu.

İlçe genelinde, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz sade bir törenle kutlandı.

Beykoz Kaymakamlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü kapsamında kutlama programı organize etti.

Törene, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Boğaz Komutanlığı Temsilcisi, Belediye Başkanı Murat Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, AK Parti İlçe Başkanvekili Hayrettin Yanık, CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçe birim müdürleri ile şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk milletinin ve Türk ordusunun tarihe altın harflerle yazmış olduğu 30 Ağustos Zaferi’nin 99’uncu yıl dönümünü kutlamaları, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Boğaz Komutanlığı tarafından belediye önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Kaymakamlık makamında, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Boğaz Komutanlığı Temsilcileri; kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri başta olmak üzere, resmi ve kuruluş temsilcileri ve siyasi parti temsilcilerinin tebriklerini kabul etti.

Resmi törenin ardından, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), Beykoz Muhtarlar Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Beykoz’da 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi törenle kutlandı
Bizi Takip Edin