Beykoz’da 34 yıllık hayal gerçekleşti!

Beykoz’un en eski Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Beykoz Giresunlular Derneği’nin yeni binası görkemli bir törenle hizmete açıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un en eski Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Beykoz Giresunlular Derneği’nin yeni binası görkemli bir törenle hizmete açıldı. 

Kirazın anavatanı, fındığın başkenti Giresun’un Beykoz’daki temsilcisi Beykozlu Giresunlular Derneği, 34 yıldır hizmet ettiği yoluna daha kurumsal ve yeni projelerle varlık göstereceği dernek mülküne kavuşarak yeni merkez hizmet binasının açılışı gerçekleşti.  

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı açılış törenine, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, CHP Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanvekili Hayrettin Yanık, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Giresun Federasyon Başkanı Muhterem Memiş, meclis üyeleri, iş adamları, STK temsilcileri ile çok sayıda Beykozlu ve Giresunlu katılım gösterdi.

Görele dondurmasının ikram edildiği açılışta, halk oyunları floklor ekibinin gösterileriyle de renkli görüntülere şahit olundu.

“BUGÜN BİZİM DOĞUM GÜNÜMÜZ”

Kavacık’taki yeni hizmet binasının önünde açılış konuşmasını gerçekleştiren Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, “Bugün bizim doğum günümüz, 34 yıl sonra derneğimizin mülküne kavuşuyoruz. Bugünü özel kılan ise 34 yıllık hayalimizi gerçekleştirerek evimize kavuşmak oldu. Artık bir çatı altında toplanma vakti. Bu merkez dernek binamız, kurumsal ve şeffaf olarak yoluna devam edecektir. Yeni yönetim ile birlikte genç ve kadın hemşehrilerimiz ile daha fazla ilgileneceğiz ve her daim yanlarında olacağız. Daha güzel ve yaşanabilir Beykoz için elimizden ne geliyorsa yapacağız.” dedi ve dernek binasının alımına destekte bulunan Beykozlu ve Giresunlulara, eski başkan ve yöneticilerine, iş adamlarına teşekkürlerini sundu.

“KÜLTÜRÜMÜZÜ ZENGİNLEŞTİREN BİR DERNEK”

Beykoz Belediyesi olarak özelde yaşamı kolaylaştırmak istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Giresunlular Derneği’nin de bu amaca hizmet ettiği belirtti. Aydın, “Beykozlu Giresunlular Derneği, Beykoz’da yaşamın daha güzel olmasına, komşuluk, akrabalık, hemşehrilik ilişkileri ve kültürümüz daha da zenginleşsin amacına ve gayesine hizmet eden bir dernek. Hepimizin amacı iyilikle anılmak değil mi. Bunun içinde yaşamı mutlu kılmak gerekiyor. Bu anlamda geçmiş gelecek köprüsünü kuran yerel derneklerin çok ciddi katkısı oluyor. Temennimiz ve arzumuz Beykoz’umuzdaki bütün STK’lar, derneklerimiz benzer mekânlara kavuşsun. Bu ay yıldızlı bayrağı bu güzel gökkubbe üzerinde kıyamete kadar dalgalandırmaya katkı vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

“DEĞERLERİMİZİN NEREDEN GELDİĞİNE BAKMADAN YAŞATMALIYIZ”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, “STK’lar bizim örf, adet, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmaktadır. Köklü bir dernek olmak istiyorsanız bunu yaşatmak gerekiyor. 34 yıllık faaliyet gösteren Beykozlu Giresunlar Derneği bunu başarmış. Şimdi bir hemşehriniz olarak sesleniyorum, kültürümüzü ve değerlerimizin kim olduğuna, nereden geldiğine bakmadan yaşatmalıyız. Ara Güler’den Hasan Ali Yücele, Bedri Rahmi Eyüpoğlu’ndan Aziz Nesin’e kim varsa bizim değerlerimizdir, onları yaşatmalıyız.” diye söyledi.

“DERNEKLERİMİZİN GÜÇLÜ OLMASI BİZİ DE GÜÇLÜ KILIYOR”

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “Beykozlu ve İstanbullular için, Beykozlu Giresunlular Derneğimizin kendi mülkünde faaliyetinde geçmesinin açılışı yaptığımız için sevinçliyiz. 1984’ten beri, Beykozlu Giresunlular Derneği kültürümüze ve geleceğimize hitap ediyor. Bir dernek 37 yıldır devam ediyorsa burada ortak bir şuur oluşmuş demektir. Kültürel ve ekonomik çalışmaların kendi mülkünde olunca daha kolay olacağına inanıyorum. Burası hemşehrilerimizin ortak noktası olacak. Bizimde adeta kültür merkezimiz, dayanışma merkezimiz olacak buna yürekten inanıyorum. İnşallah inancımızı fiiliyata dökmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bir yerde dayanışma birlik varsa orada dirlik vardır. Dernekler bizim bu anlamda karargâhımız gibi. Onların güçlü olması bizi de güçlü kılıyor.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, dualar eşliğinde kurdele kesimi gerçekleştirilerek Beykozlu Giresunlular yeni hizmet binasına kavuştu.

Beykoz’da 34 yıllık hayal gerçekleşti!
Bizi Takip Edin