Beykoz'da 40 bin öğrenci törenle yarıyıl tatiline girdi

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Beykoz'da da ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 40 bin 849 öğrenci karne heyecanı yaşandı.

Türkiye genelinde 17 Eylül'de başlayan 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında ilk döneminin tamamlanmasıyla…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 40 bin 849 öğrenci karne heyecanı yaşandı.

Türkiye genelinde 17 Eylül’de başlayan 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında ilk döneminin tamamlanmasıyla birlikte Beykoz’da 40 bin 849 öğrenci yarıyıl tatiline çıkarken Göksu Defterdar Mehmet Bey İlkokulu’nda karne töreni gerçekleştirildi. 

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Okul Müdürü Abdurrahman Karahan, Göztepe Muhtarı Ahmet Duran ile şube müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile velileri katıldı.

Kazım Bozbay: Çocuklarımız odaya hapsoluyor

Törenin açılış konuşmasını yapan, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay şu ifadeleri kullandı; “Yaptığınız çalışmaların karşılığını göreceğiniz 1’inci karne döneminde esiklerinizi görerek ikinci yarıya daha iyi başlangıç yapacaksınız. 15 günlük sömestr tatil dönemini bolca kitap okuyup dinlenmiş şekilde okulunuza dönmenizi bekleyeceğiz. Çağımızın en önemli sorunlarından biri teknoloji bağımlılığıdır. Maalesef bunu küçük yaştaki çocuklarımızda da görmeye başladık. Velilerimizin dönemimdeki sokak oyunları neredeyse bitti çocuğumuz bir odaya hapsoluyor. Ve bu da hem teknoloji bağımlılığına hem de obeziteye neden oluyor. Çocuklarımızı biraz daha doğa ile buluşturup teknolojide uzaklaştırmamız gerekiyor.  Bir de çocuklarımızı başka öğrenciler ile sakın mukayese yapmayalım. Her öğrencimizin kapasitesi farklıdır. Bu hataya sakın düşmeyelim.”

Ahmet Katırcı: Teknolojiyi kullanacağız ama bağımlı olmayacağız

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da velilere bazı önemli uyarılarda bulunduğu konuşmasında şunları söyledi; “Karneyi sadece çocuklarımız değil aynı zamanda bizlerde, öğretmen ve velilerimiz de o karneyi almış oluyor. Biz çocuklarımıza 3 ay boyunca ne verdiysek karşılığını göreceğiz. Bizim asli görevimiz çocuklarımızı güzelce yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaktır. Çocuğumuzu eleştirebiliriz ama asla başkalarıyla kıyaslamamalıyız. Bugün alacağınız karne ile eksikleri göreceksiniz ve ikinci yarıda bunu telafi edeceksiniz. Kazım hocam da bahsetti teknolojiyi kullanacağız ama asla bağımlı olmayacağız. Çocuklarımızı sandalyeye mahkum etmeyeceğiz. Çocuklarımızı 15 günlüğüne sizlere emanet ediyoruz, 15 gün sonra tekrar geri alacağız.”

Yapılan konuşmasının ardından karne töreni şiir dinletileri, yöresel halk oyunları gösterileri ve okul korusunun birbirinden değerli eserleri sergilemesi ile devam etti. Gösterilerin ardından Kaymakam Katırcı ve protokol üyeleri, birinci sınıf öğrencilerine ilk karnelerini teslim ettiler.

Beykoz'da 40 bin öğrenci törenle yarıyıl tatiline girdi
Bizi Takip Edin