Beykoz’da 40 milyonluk sahte avukat dolandırıcılığı!

Kendini avukat olarak tanıtan bir kişi tarafından 40 milyon liralık dolandırıldığını fark eden Ali Tiryaki, soluğu Beykoz Cumhuriyet Savcılığında aldı.

Beykoz’da 40 milyonluk sahne avukat dolandırıcılığı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edinilen bilgiye göre, Ali Tiryaki farklı tarihlerde kendisini avukat olarak tanıtan Kadir isimli şahıs tarafından hukuki süreçlerde 40 milyon lira dolandırıldı.

Beykoz’da 40 milyonluk sahne avukat dolandırıcılığı!

SAHTE AVUKATIN FOYASI ORTAYA ÇIKTI

CNN Türk’ün haberine göre Ali Tiryaki ve diğer mağdurlar durumu fark etmesi sonrası Beykoz Cumhuriyet Savcılığına giderek dilekçe ile şikâyette bulundu.

Sahte avukat Kadir’in foyası gerçek avukatlarla karşılaşınca ortaya çıktı.

“SÜLALEMDE TANIMAYAN YOK”

Mağdurlardan Ali Tiryaki yaklaşık 40 milyon lira dolandırıldığını iddia ederken, “Herkes onu avukat olarak biliyor. Her tanıdığımın bir dosyası vardır onda. Sülalemde tanımayan yok bunu, 11 seneden beri avukat Kadir bey olarak tanıyoruz onu.

Bin 500 lira cezamızı ödedik. Ödedikten 15 dakika sonra arıyor 150 bin lira savcı bekliyor. Bu işi halletmek için çocuklara baskı yapıyor. Bunu öğrendikten sonra çağırdık evraklarımızı istedik ve o arada avukat olmadığı ortaya çıktı.” şeklinde konuştu.

BEN ASLINDA AVUKAT DEĞİLİM! OFİSİ KARŞILIYORUM

Ali Tiryaki daha sonra durumu avukat Baran Güngör’e danıştı.

Avukatlar, kendisini Kadir olarak tanıtan kişi ile konuşurken, “Ben aslında avukat değilim, ofisi karşılıyorum, yanımda 4 avukat çalışıyor. Bu vesile ile işleri sürdürüyorum.” dediğini belirtti.

 

Beykoz’da 40 milyonluk sahte avukat dolandırıcılığı!

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin