Beykoz’da 41 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Beykoz’da 2021-2022 eğitim öğretim yılı Anadoluhisarı Ortaokulu’nda düzenlenen törenle sona erdi. İlçedeki 41 bin öğrenci bugün karne alarak yaz tatiline girdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 2021-2022 eğitim öğretim yılı Anadoluhisarı Ortaokulu’nda düzenlenen törenle sona erdi. İlçedeki 41 bin öğrenci bugün karne alarak yaz tatiline girdi.

Beykoz’da 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Anadoluhisarı Ortaokulu’nda yarıyıl töreni düzenlendi. İlçede ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 41 bin öğrenci yarıyılın tatilinin gelmesiyle birlikte karne heyecanı ve tatil sevinci yaşadı.

Törene, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Anadoluhisarı Ortaokulu Müdürü Seçkin Doğan ile öğretmenler, müdürler ve çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri katılarak öğrenci ve velilerin sevincine ortak oldu.

Törende, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ve Okul Müdürü Seçkin Doğan törende öğrencilere ve davetlilere hitap etti.

Konuşmaların akabinde sahne gençlere bırakıldı. 5/C sınıfı öğrencisi Ecem Ulamış “Bir Çift Beyaz Kartal” adlı şiirini okudu.

Dereceye giren öğrencilere plaket takdimi ile devam eden programda okul üçüncülüğünü Irmak Kuş, okul ikinciliğini Betül Yoleri üstlendi.

Okul birincisi olan Elif Kül ise Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli ile birlikte mezuniyet kütüğüne birincilik plakasını çaktı.

Daha sonra, temel eğitimde 10 bin okul projesi kapsamında 39 ilçe arasından ilk elemeleri geçerek Anadolu Yakası’nda ilk 5’e giren ve finalde ilçeyi başarıyla temsil eden Müzik Öğretmeni Selvi Ayyarkın yönetimindeki Geleneksel Türk Sanat Müziği Çocuk Korusu sahne aldı.

Konserde öğrenciler birbirinden güzel şarkıları söyleyerek eğlendi. Anadoluhisarı Ortaokulu Ritim Orkestrası darbukalarıyla müzik şöleni yaşattı.

Okul öğrencilerinden Melek Melisa Oral ise piyona dinletisi sundu. Yeteneklerini sergileyen öğrenciler misafirlerden alkışları topladı.

Gösterilerin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ve Okul Müdürü Seçkin Doğan sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıttı.

YENİ EĞİTİM DÖNEMİ 12 EYLÜL’DE BAŞLATILACAK

MEB’in çalışma takvimine göre, 2022-2023 eğitim öğretim yılı 12 Eylül 2022’de başlayacak ve 16 Haziran 2023’te sona erecek.

Beykoz’da 41 bin öğrenci karne sevinci yaşadı
Bizi Takip Edin